Facebook'ta Paylas!
Bodrum – Gökova Körfezi Mavi Tur
Detayli bilgi icin sayfanin en alt kisminda bulunan Bilgi Formu'muzu doldurabilirsiniz.

Bodrum • Gökova Körfezi • Bodrum
(8 gün / 7 gece)

Hareket tarihleri : Her Cumartesi

Bodrum • Orak Adası • Çökertme •  Yedi Adalar • Uzun Liman •  İngiliz Limanı • Sedir Adası • Karacasöyüt • Kargılı Koyu • Papuç Burnu • Bodrum

Bodrum - Gökova Körfezi Mavi YolculukBodrum - Gökova Körfezi Mavi YolculukBodrum - Gökova Körfezi Mavi Yolculuk

1.Gün Bodrum liman (Cumartesi)
Saat 15:00 dan itibaren konuklarımızla ( Barbaros yat ofisinde ) buluşuyor HEY TRAVEL görevlisi eşliğinde kamaralarımıza yerleşiyor ve yolculuğumuz ve teknemiz hakkında kısa ön bilgiler alıyoruz. Yatta servisimiz akşam yemeği ile başlıyor ve gecelemeyi limanda yapıyoruz. Arzu eden Konuklarımız Bodrum gecelerini değerlendirebilirler.

2.Gün Bodrum – Orak adası – Çökertme (Pazar)

Sabah kahvaltımızı yaparken Kaptanımız liman çıkış işlemlerini tamamladıktan sonra görevlimiz ve Kaptanımız tarafından konuklarımız yat mürettebatı ile tanıştırıp, turla ilgili bilgiler ve harita üzerinde gidilecek yerler hakkında kısa bilgiler alıyoruz.Bu kısa bilgilendirme toplantısı sonrasında Orak adasına hareket ediyoruz. Orak adasında öğle yemeği ve kristal mavi sularda yüzme molası veriyoruz. Akşam yemeği ve gecelememiz şirin bir balıkçı köyü olan Çökertme’de.

3.Gün Çökertme – Yedi adalar – Uzun liman (Pazartesi)

Kahvaltıdan önce erken saatlerde yedi adalara hareket ediyoruz. Yedi adalarda öğle yemeğimizi aldıktan sonra yüzme molası veriyoruz. Küfre koyunda beş cayımızı alıyoruz.Akşam yemeğimizi beraberce eğlenerek yiyor ve gecelememizi uzun limanda yapıyoruz.

4.Gün Uzun liman – İngiliz limanı (Salı)
Kahvaltımızdan sonra mavi sularda yüzmek için Tuzla koyuna hareket ediyoruz. Çam ormanları ile çevrili Lögöz koyunda öğle yemeğimizi aldıktan sonra ali babanın salaş cafesinde dinleniyoruz. Akşam yemeği ve gecele için meşhur İngiliz limanına hareket ediyoruz. (Değirmen bükü )

5.Gün İngiliz limanı – Sedir adası – Karacasöğüt (Çarşamba)
Kahvaltımızdan sonra inci tanesi gibi kumlarıyla meşhur Sedir adası’na (giriş extra) hareket ediyoruz. Burada Hellenistik-Roma çağından kalma eski Kedreai ören yeri bulunmaktadır. Burası Orta çağda Rodos’lu şövalyelerin barınak yeri olarak kullanılmıştır. Adada, kilise, tiyatro, nekropol, ev kalıntıları ve şövalye armaları görülebilir. Adada bulunan kitabelerde Kleopatra’nın bu adaya geldiği ve denize girdiği anlatılır. Bu nedenle adadaki küçük koya Kleopatra Plajı denir. Bu plajdaki bulgur tanelerine benzeyen deniz hayvanlarının kalıntılarından oluştuğu sanılan kumları almak yasaktır. Efsaneye göre Kleopatra’nın yöreyi çok beğendiğini gören Romalı Antonius gemilerle Kuzey Afrika’dan buraya kum taşıtmıştır. Bu tür kum bugün yalnızca Tunus’ta vardır. Gecelememiz, çam ağaçları ile çevrili şirin bir balıkçı köyü olan Karacasöğüt’de olacak.Yemek sonrası Marmaris’e gezi düzenlenebilir (extra).

6.Gün Karacasöğüt – Kargılı koyu (Perşembe)
Biz kahvaltımızı yaparken teknemiz Kargılı koyu’na hareket ediyor. Öğle yemeği ve yüzme molasını Kise bükü’nde alıyoruz. Akşam yemeği ve gecelememizi yapacağımız Papuç burnuna hareket ediyoruz.

7.Gün Papuçburnu – Bodrum Limanı (Cuma)
Kahvaltımızdan sonra Yalı çiftlik koyu’ na hareket ediyoruz.Bu güzel koyda yüzme molası ve öğle yemeğimizden sonra Bodrum limanı’na hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve gecelememizi Bodrum limanında yapıyor ve kara hayatına adapte olmaya çalışıyoruz.

8.Gün Bodrum limanı (Cumartesi)
Bodrum’un muhteşem manzarası eşliğinde kahvaltımızı yapıyor ve saat 10:30 da yatımızdan güzel anılarla ayrılıp, bir başka turumuzda buluşmak üzere siz konuklarımızla vedalaşıyoruz. Dileyen konuklarımızın Bodrum veya çevresinde tatillerini uzatma isteklerini yerine getiriyoruz.
Mavi Yolculuk programlarımızda 02.05.09 tarihine kadar yapılan rezervasyonlarda %10 Erken Rezervasyon İndirimi uygulanacaktır.

Bodrum - Gökova Körfezi Mavi Yolculuk

Gezi Ücretine Dahil Olan Hizmetler
Teknede 8 gün 7 gece tam pansiyon (Tüm içecekler extra ) konaklama, cookies ikramlı 5 çayları.

Önemli Notlar
Rehberimiz yol, hava veya olağanüstü koşullara göre programda değişiklik yapma insiyatifine sahiptir.
Programda belirtilen tekneler aynı konum ve aynı standartlar gözetilmek suretiyle değiştirilebilir.
07 Yaş altı çocuk kabul edilmez.

İlginizi Çekebilecekler:


Ozge Tur
Ozge Tur