Facebook'ta Paylas!
Beypazarı – Mudurnu – Göynük
Detayli bilgi icin sayfanin en alt kisminda bulunan Bilgi Formu'muzu doldurabilirsiniz.

Beypazar

Tur Kodu BMS-2008 otobüsle • (2 gün / 1 gece) 1 gece y.p konaklama

Her Cumartesi Sabah Hareket – Pazar Akşamı Dönüş

Beypazarı – Sünnet gölü – Göynük – Mudurnu – Çubuk Gölü – Saat Kulesi – Hıdırlık Tepesi – Abant Gölü Armutçular Konağı – Keyvanlar Konağı – Hacı Bostan Konağı – Taş Mektep – Yıldırım Beyazıd Külliyesi Kanuni Sultan Süleyman Camii – Gümüşçüler Çarşısı – Akşemseddin Türbesi

1.Gün        İstanbul     Beypazarı      (Cumartesi)

Serbest sabah kahvaltısının ardından Siz saygıdeğer konuklarımızı 07:00 Bakırköy Regata Otoparkı – 07:45 Dolmabahçe G-Mall Önü – 08:30 Kadıköy Evlendirme Dairesi – 09:30 İzmit Fuar Önü Petrol Ofisinden alarak lüks otobüsümüzle yola çıkıp önce birbirimizle tanışıyoruz. Yolculugumuzun ardından Osmanlı Mimarisinin tümüyle korunduğu ve yaşam tarzlarını olduğu gibi koruyan insanların yaşadığı ve üretim yaptıkları gözde beldemiz Beypazarı’mıza geliyoruz. Önce Hıdırlık Tepesi’nden etrafı temaşa ediyor daha sonra 3000 eski evin bulunduğu eski Beypazarı’nı keşfetmeye çıkıyoruz. Kurşunlu Camii, İncirli Cami’yi ziyaret ediyor ardından Gümüşçüler Çarşısında Telkari takılardan, Suluhan’da havuç lokumuna kadar yöresel ürünler, zanaatkârlar, konaklar, Alaattin sokağı ve canlılık başımızı döndürüyor. Hacı Bostan Konağı, Hacı Üstün Konağı, Taş Mektep gibi restoran haline getirilmiş işletmelerde ‘’ İnce takım,, diye adlandırılan yöresel yemekler ve özellikle tarhana çorbası, yaprak sarma, güveç ve 80 katlı ev baklavası iştahımızı kabartıyor. Yöresel ürünler üzerine kurulu Köy Pazarı’nda alış-veriş yaptıktan sonra fırınlardan akşam çaylarımızla birlikte tatmak ve eve götürmek üzere bu beldeye özel, tereyağlı Beypazarı Kurusu aldıktan sonra buradan ayrılıyor ve İnözü Vadisi’ni de tanıdıktan sonra otelimize varıp odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi otelimizde yöresel müzikler alarak beraberce eğleniyoruz.

2.Gün        Göynük  İstanbul    (Pazar)

Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyor ve renkli bir dönüş yolculuğuna başlıyoruz. Önce güzergâhımız üzerinde yer alan ve kaynak suları ile ünlü Çubuk Gölü’nde fotoğraf molası verdikten sonra cennet güzelliklere sahip Sünnet Gölü’nü tanıyoruz. Daha sonra yine tarihi bir beldemiz olan Göynük’e ulaşıp burada Süleyman Paşa Camii, Akşemsettin Türbesini ve tarihi Saat Kulesi’ni ziyaret edip yörenin ünlü atom kuru fasulyelerinin de yer aldığı alışveriş ve yemek molamızdan sonra(extra) yolumuza devam ediyor ve şimdi yine tarihi ve pırıl pırıl temiz bir başka beldemiz Mudurnu’ya geliyoruz. Geçmişten gelen ahilik kültürünün halen devam ettiği tipik bir Türk kasabası olan ve ipekyolu üzerinde bulundan Mudurnu’da tarihi Yıldırım Beyazıt Külliyesi (Cami/Medrese/Tekke/Zaviye/İmarethane ve Hamamdan müteşekkil ),Kanuni Sultan Süleyman Camii, Armutçular Konağı, Keyvanlar Konağı gezilerimizin ardından Abant Gölünü geziyor ve yol kenarında bulunan yöresel köy ürünleri tezgâhlarından yapacağımız alışveriş sonrasında Tem yolundan İstanbul’a ulaşıp siz misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakıyor ve yeni turlarımızda sizleri tekrar aramızda görmek umuduyla vedalaşıyoruz.

ÖREN YERLERİ VE MÜZE GİRİŞ ÜCRETLERİ + BAHŞİŞLER İÇİN 25.-YTL 17 YAŞ VE ALTI, 65 YAŞ VE ÜSTÜ T.C. VATANDAŞI, BASIN KARTI,KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI ÇALIŞANLARI İLE MÜZE KARTI OLAN KONUKLARIMIZDAN 20.-YTL REZERVASYON ESNASINDA AYRICA TAHSİL EDİLİR. Acentemiz söz konusu bu bedelleri otobüslerde makbuz vermeden elden toplamak yerine diğer acentelerden farklı olarak rezervasyon sırasında fatura karşılığı tahsil etmekte ve bu bedelleri de taksitle ödeme kapsamına dâhil etmektedir. İndirimden yararlanan misafirlerimiz tur esnasında kimlik ibraz etmedikleri takdirde arada ki farkı ödemekle yükümlüdür.

OTEL ADI ÖDEME TİPİ 2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI 3.KİŞİ TEK KİŞİ 7 – 12 YAŞ 0 – 6 YAŞ
DOĞA HOTEL

www.dogaotel.com.tr

TAKSİTLİ 177.00-ytl 155.00-ytl 205.00-ytl 130.00-ytl 75.00-ytl
PEŞİN 159.30-ytl 139.50-ytl 184.50-ytl 117.00-ytl 67.50-ytl
CAFERLER KONAĞI TAKSİTLİ 155.00-ytl 140.00-ytl 175.00-ytl 115.00-ytl 75.00-ytl
PEŞİN 139.50-ytl 126.00-ytl 157.50-ytl 103.50-ytl 67.50-ytl

Buluşma Noktalarımız

Bakırköy Regata Otoparkı: 07:00

Dolmabahçe G-Mall Önü: 07:45

Kadıköy Evlendirme Dairesi Otop: 08:30

İzmit Fuarönü Petrolofisi: 09:30

Dönüş Saati / İstanbul: 22:00

Gezi Ücretine Dahil Olan Hizmetler

Otellerde 1 gece yarım pansiyon konaklama, ulaşım hizmetleri, yörelerde görülmesi ve keşfedilmesi gerekli olan önemli tüm yapıtlar, doğal ve kültürel varlıklar, ören yerleri, otobüsümüzde program süresince sınırsız çay, kahve, meşrubat çeşitleri ikramı, yöresel gösteri ve eğlenceler, ayrıca sürpriz ikramlar ve hediyeler, uzman rehberlik hizmetleri ve tatil sigortası.

Önemli Notlar

Rehberimiz yol, hava veya olağanüstü koşullara göre programda değişiklik yapma insiyatifine sahiptir.

Programda belirtilen oteller aynı konum ve aynı standartlar gözetilmek suretiyle değiştirilebilir.

Hava koşullarına ve yürüyüşe uygun giysi, ayakkabı, şemsiye, el feneri, görüntü cihazları, yedek pil ve film bulundurulmasını hatırlatırız.

Otobüs yolculuklarında koltuk yerleri her gün önden arkaya olmak üzere değiştirilir.

Konuklarımızca, afişe seyahat ücretinden ayrı olarak ödenmesi gereken bedellerle ilgili açıklamalar;

Bilindiği gibi müze ve ören yeri giriş ücretleri; 65 Yaş ve üstü,17 Yaş ve altı gençler ve cocuklar için farklı olarak uygulanmaktadır.Ayrıca bazı yaşlı konuklarımız her ören yerini gezememektedir. Dolayısıyla bu ücretler tur bedeline yansıtılmamakta ve konuklarımızın statülerine veya yaşlarına göre ödeme yapmaları uygun görülmektedir. -Ayrıca turlarımıza katılan konuklarımız bahşişlerini genellikle sadece ön planda görülen kişilere vermekte ancak gurubumuza yoğun hizmeti geçen fakat geri planda kalan personel göz ardı edilmektedir. Bu nedenle acentemiz kendi bahşiş bütçesinden ayrı olarak ortada görünmeyen bu gibi personele de dağıtılmak üzere konuklarımızdan bir miktar bahşiş payı tahsil etmektedir. Buna karşın konuklarımızın dilemedikleri takdirde ayrıca bahşiş ödemelerine gerek kalmamaktadır. —Rekabet uğruna mükemmeliyet ve güvenlikten ödün vermeyen acentemiz, tur planlamalarında yörelerde mutlaka izlenmesi gereken gösteri ve eğlencelere ya da ünlü restoranlara öte yandan; görülmesi gereken ancak ulaşılması zor olan güzelliklere de yer vermekte ve gerektiğinde sanatçılar angaje etmek, minibüs veya tekneler kiralamak suretiyle programlarını zenginleştirmektedir. Kollektif ilgi çekmesi şüpheli olan organizasyonları ise konuklarının tercihlerine ekstra olarak sunmaktadır. —Diğer yandan; Hey Travel Trends, konuklarının seyahatlerini kolaylaştıracak çeşitli enstrümanlardan hijyenik ihtiyaçlara ve tatil sigortası’na kadar masrafı gerektiren her türlü ayrıntıyı göz önünde bulundurmaktadır. Bu saydıklarımız esasen olması gereken şeylerdir ancak bazı firmaların rekabet amacıyla bu unsurları göz ardı edip fiyatlarını düşük göstermeleri,sonuçta,bizi üzülerek de olsa ekstra bir talepte bulunmaya yöneltmektedir.

İlginizi Çekebilecekler:


Ozge Tur
Ozge Tur