Facebook'ta Paylas!
Selçuk Kırkınca Evleri Otel
Detayli bilgi icin sayfanin en alt kisminda bulunan Bilgi Formu'muzu doldurabilirsiniz.

Kırkınca Evleri Otel Selçuk

Otel Bilgileri

2001 yılında hizmet vermeye başlamış olan Kırkınca evleri yaz kış hizmet vermekte olup, Her biri birbirinden farklı Eski rum evlerinin orjinaline sadık kalarak içlerinde antika veya tarihi özelliği olan eşya, mobilyalar kullanılarak restorasyonu yapılmıştır.. Kırkınca Evleri Yolu asfalt ve denizden 350 m yükseklikte bulunan Şirince Köyünün kuruluşu M. S. 5. Y.Y. kadar dayanır. Eski adları Kırkınca ve Çirkince’dir. İzmir’in kurtuluşu ile birlikte boşalmış olan köye 1924 yılında Selanik ve çevresinden gelen Türk aileleri yerleştirilmiştir. Çirkince’yi ziyarete gelen zamanın İzmir Valisi Kazım Dirik Paşa’yı köyün öğretmeni Muallim Suat Bey, yazıp bestelediği ‘köy marşı’ ile karşılayınca Vali Bey çok duygulanmış ve köyün adının bundan böyle Şirince olarak değiştirilmesini söylemiştir. Köyde iki kilise, Yunan mimari özelliklerine sahip bir ilkokul binası (günümüzde restore edilmiştir) ve sayısız çeşme ile kırka yakın manastır bulunmaktadır. Köyün gelir kaynakları arasında ilk sırayı son yıllarda turizm almaktadır. Yılın her ayında yerli ve yabancı turistler Şirince’yi gezmeye gelmekte, özel hazırlanmış gözlemeler yiyip ev şarabı içmektedirler. Köyün elma, vişne, şeftali, çilek ve diğer meyvalardan yapılan şarapları çok beğenilmektedir. Halk ayrıca tarım ile, zeytin, şeftali, üzüm, elma vs. yetiştirerek geçimini sağlamaktadır. Kırkınca evleri Butik Otel Özellikleri; Her biri ayrı bir tarihi ve yaşamı yansıtan köy manzarasına sahip Ev ve odaların birçoğunda şömine, Türk hamamı veya kendine ait bahçesinde; çardağı, sediri, kazan ocağı yada süs havuzu gibi kendine has orjinal ayrıntılar bulunmasının yanı sıra günümüz konforunu yansıtan klima, merkezi ısıtma sistemi her odanın kendine ait duş-wc, amerikan tarzı mutfak ve gereçleri bulunmaktadır.

Otel Servisleri

100 Kişi Kapasitesinde Şömineli şark odası, Toplantı ve Seminer olanakları, Özel toplantılara projeksiyon, ses sistemleri vs… imkanı , Grup – Tur menülü yemekler, Özel Parti Organizasyonları (Nikah, doğum günü, kutlama vs…) imkanları Kırkınca Butik Otel misafirlerine sunmaktadır..

Eğlence & Aktiviteler

Ayasuluk Kalesi, Meryem Ana Evi, St.Jean Kilisesi, Celsus Kitaplığı, İsabey Camii, Yedi Uyuyanlar Mağarası, Efes Antik Tiyatrosu, Yamaç Evler, Hadrianus Tapınağı gibi tarihi hazinelerle çevrili Şirince Köyü, 350 metre yükseklikte muhteşem bir doğa ve yakın tarihimizin anılarına sahip mekanlarda yapabileceğiniz pek çok çeşitli etkinlik olanağını Kırkınca Evleri Butik Otellerinde yaşayabilirsiniz…

Konum & Ulaşım

Kırkınca Butik Otel Konum; Selçuk’a 7 km. uzaklıkta olup, Şirince köyü yöredeki turizm merkezlerinden günübirlik gelip-gitme olanağı olan bir yerleşme alanıdır. Özge Turizm iyi tatiller diler;)

İlginizi Çekebilecekler:


Ozge Tur
Ozge Tur