Facebook'ta Paylas!
Safranbolu Selvili Köşk Otel
Detayli bilgi icin sayfanin en alt kisminda bulunan Bilgi Formu'muzu doldurabilirsiniz.

Selvili Köşk Otel Safranbolu

Otel Bilgileri

Selvili Köşk, Mehmet İzzet Paşa Camisinin mütevellisi Kurubey`in oğlu Ali Bey tarafından 1883 tarihinde inşa edilmiştir. Hayat adı verilen giriş bölümünün sağında ve solunda üst katlara ayrı ayrı çıkan iki adet merdiven ve yine sağında aşağıya mahzene inilen bir merdiven bulunmaktadır. Hayatın tavan yüksekliği 6 metredir. Kademeli olarak 5 metreye yükselen ve süsleme tavanı bulunan tek gözde üzerine oturtulmuş 50m2 büyüklüğündeki muhteşem bir salonu ve 4 metre yüksekliğinde odaları bulunmaktadır. Köşkün hayat ve salon kısmı 2 kat, odaların bulunduğu kısımlar ise 3 kattan ibarettir.

Yiyecek ve İçecekler

Türk mutfağının en leziz yemeklerini bulabileceğiniz Selvili Köşk’te Oda kahvaltılı olup yarım pansiyondur.

Otel Servisleri

26 toplam oda, 60 toplam yatak, 26 standart oda. Şehir, tarih manzarasına sahiptir. Merkezi ısıtma, bahçe, tv odası, çamaşırhane, ütü, resepsiyonda kasa, 24 saat oda servisi, telefonla doktor, ücretsiz otopark bulunmaktadır. Direk telefon, televizyon, duş, wc, saç kurutma makinesi vardır. 1 Alacarte restoran, 40 kişilik açık, 40 kişilik kapalı toplam kapasitesi bulunmaktadır.

Eğlence & Aktiviteler

Jogging.

Konum & Ulaşım

Amasra’ya 90 km, Ilgaz’a 150 km. mesafededir. Esenboğa Hava Alanı’na ise 220 km. mesafededir. Atatürk Hava Alanına da 450 km. mesafededir.

İlginizi Çekebilecekler:


Ozge Tur
Ozge Tur