Facebook'ta Paylas!
St. Petersburg Turu
Detayli bilgi icin sayfanin en alt kisminda bulunan Bilgi Formu'muzu doldurabilirsiniz.

St. Petersburg Turu

21-24 Ocak 2011 (Cuma – Pazartesi)

3 Gece 4 Gün
“Türk Hava Yolları”

1. Gün (21 Ocak 2011 Cuma): İstanbul – St. Petersburg

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali – Özge Tur kontuarı önünde saat 11:00’da buluşarak; bagaj, bilet ve check-in işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’na ait TK 401 F sefer sayılı uçuşu ile 13:25’de St. Petersburg’a hareket ediyoruz.
Yerel saat ile 17:50’de St. Petersburg’a varışın ardından otele yerleşme ve geceleme otelimizde.

2. Gün (22 Ocak 2011 Cumartesi): St. Petersburg

Sabah kahvaltısının ardından St. Petersburg Panoramik Şehir Turu için otelden hareket ediyoruz. Yarım gün süren turumuzda Nevsky Caddesi, Kazan Katedrali, St. Petersburg’un sembolü olan Aziz Isaak Katedrali, Kışlık Sarayı ve Meydanı, Panoramik olarak Hermitage Müzesi ve Neva Nehri, Neva Nehri üzerinde Beyaz Geceler döneminde açılıp kapanan muazzam ve birbirinden eşsiz köprüler, kuzeydeki son cami olan St. Petersburg Cami, Efsanevi Avrora Gemisi, Rus İmparatoru II. Aleksandr’ın ölümünün anısına  1883-1907 yılları arasında inşa edilen Kan Kilisesi görülecektir. Şehir turumuzu tamamladıktan sonra otele dönerek serbest zaman veriyoruz. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan dünyanın en büyük sanat müzelerinden “Hermitage Müzesi Turu”na 50€ karşılığında katılabilirler. Katerina’nın kış sarayı olarak inşa ettirdiği binalar kompleksi günümüzde dünyanın en göz alıcı koleksiyonlarına ev sahipliği yapmaktadır. 1760 yılından itibaren Rus Çarlarının kış aylarını geçirdiği bu muhteşem binalar Barok mimarisinin baş yapıtları arasında bulunmaktadır. 1057 oda ve salonda Da Vinci, Van Gogh, Michaelangelo, Rembrandt ve daha nice büyük sanatçının büyüleyici eserleri sergilenmektedir.

3. Gün (23 Ocak 2011 Cumartesi): St. Petersburg

Sabah kahvaltısının ardından tüm gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz öğleden sonra ekstra olarak düzenlenecek “Pavlovsk Rus Atlı Kızakları Turu”na katına 60€ karşılığında katılabilirler. Puskin Çar kasabasından geçerek Pavlosk’a varış ve ardından ünlü ev yapımı Rus votkası ve kanepe ikramı ardından kızaklarla gezi, gezi sonrası kasabayı dolaşıyoruz. Tur bitimi otele dönüş ve geceleme otelimizde.

4. Gün (24 Ocak 2011 Pazar): St. Petersburg – İstanbul

Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve dönüş yolcuğunuz için havalimanına transfer. Bagaj, bilet ve check in işlemlerinin ardından Turk Havayollarının TK 402 V sefer sayılı uçuşu ile saat 18.50 de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 21.15 de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

ÖZEL PAKET FİYATLARIMIZ:

4* PARK INN  PRIBALTISKAYA HOTEL

2/3 Kişilik Odada Kişi başı: 449€
Tek Kişilik Oda Farkı: 50€

4* HOLIDAY INN MOSKOVSKAYA VAROTA HOTEL

2/3 Kişilik Odada Kişi başı: 469€
Tek Kişilik Oda Farkı: 75€

4* PARK INN NEVSKY HOTEL

2/3 Kişilik Odada Kişi başı: 449€
Tek Kişilik Oda Farkı: 50€

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLER:

  • Tercih edilen otel’de 3 gece oda & kahvaltı konaklamalar
  • Havaalanı otel havaalanı transferler
  • Yarım günlük panoramik şehir turları
  • Özge Tur profesyonel Türkçe yerel rehberlik hizmetleri

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

  • Rusya vize işlem ve ücretleri (40 EUR) (Pasaport ve Beyaz fonlu 1 adet resim en geç 10 Ocak 2011 tarihine kadar tarafımıza teslim edilmesi gerekmektedir)
  • İsteğe bağlı özel seyahat sağlık sigortası (10 EURO)
  • Ekstra turlar ve kişisel harcamalar
  • Yurtdışı çıkış vergisi 15 TL

 

İlginizi Çekebilecekler:


Ozge Tur
Ozge Tur