Facebook'ta Paylas!
Rusya Volga Nehri Turu 2010
Detayli bilgi icin sayfanin en alt kisminda bulunan Bilgi Formu'muzu doldurabilirsiniz.

Bu tur paketimizin tarihi geçmiştir. Güncel tur paketlerimizle alakalı acentamızı arayarak bilgi alabilirsiniz.

0212 516 15 53

VOLGA VOLGA 2010
M/S NİKOLAY DOBROLIUBOV
GEMİSİ İLE (10Gece 11Gün)

05 HAZİRAN – 15 HAZİRAN
26 HAZİRAN – 06 TEMMUZ

17 TEMMUZ – 27 TEMMUZ
07 AĞUSTOS – 17 AĞUSTOS

Volga Nehri üzerinde yapacağınız bu yolculukla Moskova ve St.Petersburg gibi Rusya’nın ve Dünyanın iki önemli şehrini gezip tanıyacak,nehir boyunca Rus tarihine tanıklık etmiş köy ve kasabaları ziyaret edeceksiniz.Yolculuk boyunca konaklayacağınız nehir gemimiz 270 yolcu kapasiteli olup ihtiyacınız olan konfora sahiptir.Tümü dış cepheli ve (alt güverte hariç) geniş açılabilir penceresi olan kabinlerin hepsinde müstakil duş-tuvalet, sıcak soğuk klima sistemi mevcuttur,ancak takdir edersiniz ki nehir gemilerinin hacimleri fazla büyük olmadıkları için kabinleri de fazla geniş değildir. Gemilerin restoranı,günde üç öğün Rus ve Avrupa mutfaklarından damak zevkinize uygun yemek seçenekleri ile hizmetinizdedir.Ayrıca geminin barı,müzik salonu,saunası,kuaförü, hediyelik dükkanı ve geniş güneşlenme güverteleri yolculuğunuz boyunca hizmetinizde olacaktır.Gemi seyir halindeyken geceleriniz, konser, folklor gibi gösteriler ile renklenecek ve gündüzleri de boş vakitlerinizde Rus tarihi, mutfağı, dili,el sanatları, kıyafetleri, müziği ve şarkıları hakkında bilgileneceksiniz.Yol güzergahı boyunca geçeceğiniz 17 Adet su asansörü de bu yolculuğunuzu ilginç kılacaktır.

1.GÜN İSTANBUL – MOSKOVA
Atatürk Havalimanı dış hatlar gidiş terminali önünde saat 06.30da buluşma. Pasaport işlemlerinden sonra saat 08.35’de Türk Hava Yollarının TK1413 sayılı seferi ile Moskova’ya hareket.Yerel saat ile 12.40’da varışta ülkeye giriş işlemlerinden sonra gemiye transfer ve yerleşme.Kısa bir dinlenmeden sonra yapılacak olan ekstra turların tanıtımı.Gemide akşam yemeği .Işıklar altında Moskova ekstra turuna katılma imkanı.Geceleme gemide.

2.GÜN MOSKOVA
Gemide sabah kahvaltısından sonra yapılacak olan panoramik şehir turunda;Leningrad caddesi,Avrupanın en yüksek binalarından Triumph Palace,Tverskaya caddesi,Parlamento binası,Bolşoy Tiyatrosu,Lubyanka meydanı,KGB Merkezi,Aziz Vasili Kilisesi,Kızıl Meydan Gum Alışveriş merkezi,Kurtarıcı İsa Kilisesi,Meclis Binası görülecek yerler arasındadır.Öğle yemeği zaman kazanmak için kumanya olarak verilecektir.Öğleden sonra ekstra “Borodino Panorama Müzesi”turu.Akşam yemeği ve geceleme gemide.

3.GÜN MOSKOVA

Gemide sabah kahvaltısından sonra Kremlin turu.Öğle yemeği kumanya olarak alınacaktır.Öğleden sonra ekstra “Moskova metrosu ve Arbat sokağı”turu.Tur sonrası gemiye dönüş ve gemini hareketi.Hoş geldiniz kokteylinde kaptan ve gemi mürettebatı ile tanışma.Akşam yemeği ve geceleme gemide.

4.GÜN UGLIÇ

Gemide sabah kahvaltısından sonra yapılacak toplantıda uğranılacak limanlar, katedilecek su yolları, su asansörlerinin çalışma sistemi hakkında bilgiler verilecektir. Öğle yemeğinin ardından güvertede Volga nehrinin güzelliklerini seyretmek için serbest zaman. Saat 16:00’da Ugliç’e varış. Volga kıyısında bulunan bu şirin şehirde yürüyerek yapılacak olan turda, Eski Kremlin meydanındaki Transfigürasyon Katedrali ve Korkunç Ivan’ın oğlu Dimitri’nin 9 yaşında iken öldüğü yerde yapılmış olan Dimitri Kan Kilisesini göreceksiniz. Saat 19.30’da hareket ve akşam yemeği. Yemekten sonra gemideki aktivitelerden yararlanmak için serbest zaman. Geceleme gemimizde.

5.GÜN YAROSLAVL
Gemide sabah kahvaltısından sonra otobüsle yapılacak olan turumuzda Transfigürasyon Manastırı,Şehir Meydanı, Peygamber İlyas Kilisesi,Volga ve Kotorosil nehirlerinin kordonunu göreceksiniz.Turdan sonra geminin hareketi ve öğle yemeği.Öğleden sonra yine size Rus kültürü hakkında bilgiler verilecektir.Akşam yemeği ve Geceleme gemide.

6.GÜN GORİTSİ
Gemide sabah kahvaltısı. Goritsi’ye varış ve Aziz Kiril Manastırı gezisi için otobüs ile Kiril Kasabası’na hareket. Gezinin ardından geminin hareketi ve öğle yemeği. Öğleden sonra geminin güvertesinde kahvelerinizi yudumlayarak nehir kıyısı boyunca adeta tablo görünümündeki manzaraları seyredebilirsiniz.Akşam yemeği ve geceleme gemide.

7.GÜN KİJİ
Gemide sabah kahvaltısından sonra güverteden Onega Gölü’nün güzelliğini seyredebilirsiniz. Gemide öğle yemeğinden sonra Kiji’ye varış. Onega gölü içinde 60. paralelin üstünde yer alan bu ada bir açık hava müzesi olup Unesco’nun Dünya Kültür Mirası listesindedir. Yürüyerek yapılacak turda, 22 kubbesiyle bir Peri masalı görüntüsünde olan hiç çivi kullanılmadan yapılmış ahşap Tecelli kilisesini, tümü ahşap eski Rus köy evlerini ve köylülerin yaşantılarını göreceksiniz. Turun bitiminde Ada’da serbest zaman. Geminin Mandrogi’ye hareketi. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

8.GÜN MANDROGİ
Gemide sabah kahvaltısının ardından Mandrogi’ye varış. Rengarenk Rus ahşap evlerinin yer aldığı yemyeşil bir köy olan Mandrogi’de serbest zaman. Burada açık havada yeşillikler içinde yürüyüş yapabilir, mini hayvanat bahçesini, güzel ahşap binalar içinde yer alan hediyelik eşya mağazalarını ve hediyelik eşya atölyelerini ziyaret edebilirsiniz. Burada aynı zamanda küçük bir votka müzesi mevcuttur. Geminin St. Petersburg’a hareketi ve gemide öğle yemeği. Bu akşam geminin nehir üzerinde geçireceği son gece olduğu için Kaptanın Gala Yemeği ile ağırlanacaksınız. Geceleme gemide.

9.GÜN ST PETERSBURG
Gemide sabah kahvaltısından sonra St. Petersburg’a varış ve panoramik şehir turuna hareket. Bu turda; Alexandr Nevski Manastırı, Nevski Prospekt caddesi, Kont Strogonof Sarayı, Saray Meydanı,Kışlık Saray, St Isaac Katedrali, Smolnıy Manastırı, Aniçkov Sarayı ve Köprüsü, 2. Alexandr Kan Kilisesi panoramik olarak görülecektir.Daha sonra Peter ve Paul Kalesi turu. Öğle yemeğinden sonra (gemide veya yemek paketi) Hermitage Müzesi turu.Gemide akşam yemeği. Akşamınızı da Kazak Dansları (Extra) veya Bale gösterisi (Extra) ile renklendirebilirsiniz. Gemide geceleme.

10.GÜN ST PETERSBURG
Gemide sabah kahvaltısından sonra arzu edenler ile ekstra Puşkin+Katerina Sarayı turu. öğle yemeği (gemide veya yemek paketi). Extra Kanal Turu. Akşam yemeği ve geceleme gemide.St Petersburg gece şehir turu .

11.GÜN ST PETERSBURG – İSTANBUL
Gemide kahvaltıdan sonra Ekstra Muhteşem Peterhoff Yazlık Saray (Parkı)+Pavlovsk Sarayı turu imkanı.(Kamaraların yeni gelecek olan gruba hazırlanması için en geç saat 10.00de boşaltılması gerekmektedir.) Peterhoff turu esnasında son alışverişler ve öğle yemeği için serbest zaman. Pavlovsk Sarayı turundan sonra havaalanına transfer ve Saat 18.50’de Türk Havayollarının TK 1402 sayılı seferi ile uçuş. Saat 21.05 İstanbul’a varış.

Limanlara varış ve hareket saatleri nehir trafiğine göre değişebilir.
Moskova ve St. Petersburg’daki tur programlarının günleri müze ve ören yerlerine bağlı olarak yer değiştirebilir.
Moskova ve St.Petersburg’da Liman ile şehir merkezi arasındaki mesafe uzak olduğu için zaman kazanmak amacıyla öğle yemekleri gemide olmayıp yemek paketi olarak verilebilir.
Gemide tam pansiyon konaklama birinci gün akşam yemeği ile başlar, son gün kahvaltı ile sona erer.
ÖDEME DETAYLARI:
1.ÖDEME %50 Kayıtta
2.ÖDEME %50 Bakiye Harekete 15 gün kala
Son Pasaport teslim tarihi Harekete 15 gün kala

ERKEN REZERVASYON FIRSATLARI
1 : 2 Mart tarihine kadar tüm ödeme yapıldığı taktirde kişi başı %10 indirim.
2 : 2 Mart tarihine kadar %50 ödeme yapıldığı taktirde odabaşı 100 Euro indirim.

ÜCRETİ :

GÜVERTE KABİN CİNSİ Kişibaşı
ALT  GÜVERTE 3 YATAKLI 999 Euro
ANA GÜVERTE 2 YATAKLI 1389 Euro
ÜST GÜVERTE 2 YATAKLI 1439 Euro
ÜST GUVERTE 1 YATAKLI 1769 Euro
FILIKA GUVERTE 2 YATAKLI 1489 Euro
İki kişilik kabinde tek kişi konaklama farkı 820 Euro
Liman vergileri ve vize Yeşil pasaport dahil 225 Euro
**Assist card sigorta Zorunludur 25 Euro

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
– THY ile İstanbul-Moskova/St.Petersburg-İstanbul ekonomi sınıf uçak bileti
– Uçakta kişi başı 20kg bagaj taşıma hakkı(üstü ücrete tabidir)
– Havaalanı-Gemi-Havaalanı özel otobüs transferi
– Rusya’da bagaj taşıma hizmeti
– Gemide 10 gece 11 gün tam pansiyon konaklama
– Moskova ve St.Petersburg’da yarım gün panoramik şehir turu
– St Petersburg gece şehir turu
– Nehir güzergahında uğranılan limanlardaki turlar
– Moskova’da Kremlin + 2Katedral + Patrik Sarayı gezisi
– Moskova’da Kurtarıcı İsa Katedrali gezisi
– St Petersburg’da Hermitage Müzesi ve Peter Paul kalesi gezisi
– Gemide Hoş geldiniz kokteyli ve Kaptanın Gala Yemeği
– Kaptan köşkü ziyareti
– Gemide tüm yemeklerde su ,çay kahve servisi
– Gemideki Konser,gösteriler,kültür dersleri ve etkinlikler (Rusça dil dersi,Rus şarkıları
dersi,Rus Dansları dersi,Rus mutfağı ,votka ve havyar konusunda brifing,Rus Halk
sanatları,kostümleri ve tahta hediyelik eşyaların tarihçe ve yapılışları hakkında bilgi
– rehberlik ve refakat hizmetleri

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
– Extra turlar, şahsi harcamalar
– Bahşişler (Gemi personeline verilecek bahşişler kişi başı 45 Euro olup acenteye ödenecektir.)
– Gemide alkollü ve alkolsüz içecekler
– Dahil olduğu belirtilmemiş tüm hizmetler
– Yurt Dışı çıkış harcı 15 TL (Yurt dışı cıkış harclarını seyahat öncesi ilgili bankalara yatırmanız gerekmektedir.)
– Vize için en az 6 ay geçerliliği olan ve hiçbir şekilde zedelenmemiş pasaport+
2 adet orijinal resim gereklidir.
– ** Assist Card Seyahat Sigortası (Vize alınamaması durumunda 1000 Euroya kadar geri ödeme,kaza,hastalık masrafları,bagaj kaybolması, hırsızlık sonucu maddi kayıp vs. limitler dahilinde Assist Card Seyahat Sigortası tarafından karşılanmaktadır.)

Satın aldığım Gemi Turları için genel sözleşmeye ek olarak aşağıda yazılı olan şartların geçerli olduğunu kabul ederim.

1. Satın alınan gemi turunun toplam ücretinin %100 ü veya %50’si ön ödeme olarak alınır. Bakiye tutar tur hareketinden 15 gün önce ödenir.
2. Turdan vazgeçildiği takdirde aşağıda yazılı iptal şartları geçerlidir.
3. Aşağıdaki iptal şartları tur hareketine kalan gün adedini ve de toplam tur bedeli üzerinden kesilecek olan ceza miktarını belirtmektedir.

15 Mart’a kadar tamamı peşin ödemeli %10 indirim alan yolcular için geçerli olan iptal şartları..
Kayıt tarihi ——- 91 gün kala % 25
90 gün ——- 31 gün % 50
30 gün ——- % 100

15 Mart’a kadar odabaşı 100 Euro indirim alan yolcular için geçerli olan iptal şartları..
Kayıt tarihi ——- 90 gün kala % 10
89 gün ——- 60 gün % 30
59 gün ——- 31 gün % 50
30 gün ——- 16 gün % 75
15 gün ——- % 100

Diğer gemi ve programlarımızı sorunuz…

İlginizi Çekebilecekler:


Ozge Tur
Ozge Tur