Facebook'ta Paylas!
Sömestr Mısır & Nil Turu
Detayli bilgi icin sayfanin en alt kisminda bulunan Bilgi Formu'muzu doldurabilirsiniz.

Bu tur paketimizin tarihi geçmiştir. Güncel tur paketlerimizle alakalı acentamızı arayarak bilgi alabilirsiniz.

0212 516 15 53


SOMESTRE  MISIR & NIL NEHRI

7-GECE / 8-GÜN

23 Ocak – 30  Ocak 2010

1.GÜN   (İSTANBUL-KAHİRE-LUXOR)
Sabiha  Havalimanı dış hatlar gidiş terminali  AMV 9002 Kontuarı önünde saat 04:00 de buluşma. Pasaport ve gümrük işlemlerini tamamladıktan sonra  Air Cairo Havayolları ile Luxor’a uçuş. Luxor havalimanına iniş ve yerel rehberlerimizin yardımı ile pasaport kontrolden geçiş. Buradan bizi bekleyen araçlarımız ile Nil üzerinde yolculuk yapacağımız gemimize transfer. Gemide alacağımız öğle yemeği sonrası Luxor’un doğu kıyısını keşfedeceğimiz turumuz için hareket. Her firavunun kendine ait bir mabet ekletmesiyle Mısır’ın ve dünyanın en büyük tapınağı haline gelen ve 2. Ramses zamanında en görkemli zamanını yaşayarak o dönemki Mısır’ın toplam vergi gelirinin %10’unu alan Karnak tapınağını ve arkasından 3 dine ait ibadethanelerin yer aldığı benzersiz Luxor tapınağını gezeceğiz. Tur sonunda gemiye dönüş. Akşam yemeği ve geceleme gemide. Gece gemide çeşitli aktiviteler.

2.GÜN      (LUXOR – ESNA – EDFU)
Gemide alacağımız sabah kahvaltısının arkasından Nil nehrinin batısına geçerek Memnon heykellerini, Krallar vadisini ve 3 adet kral mezarının içini ve daha sonra Kraliçe Hatçepsut’un muhteşem tapınağını ziyaret edeceğiz. Tur sonunda gemiye dönüş ve öğle yemeği. Öğleden sonra Luxor’dan hareket. Esna’da ikişer adet geminin alındığı küçük bir kanaldan geçerek Nil üzerindeki yolculuğumuzu sürdüreceğiz. Gece saatlerinde Edfu’ya varış. Akşam yemeği ve geceleme gemide. Gece gemide çeşitli aktiviteler.

3.GÜN     (EDFU – OMBO – ASWAN)
Gemide alacağımız sabah kahvaltısının arkasından Edfu’da tüm Mısır’da en iyi korunmuş tapınaklardan birisi olan Horus tapınağını faytonlar eşliğinde ziyaret edeceğiz. Bu gezi sonrası gemimiz Kom Ombo’ya doğru hareket edecek. Öğle yemeği sonrası Kom Ombo’ya varış. Kom Ombo’da iki tanrı tarafından paylaşılan Sobek Tapınağı ziyaretimiz sonrasında gemimiz Aswan’a hareket edecek. Akşam saatlerinde Aswan’a varış. Akşam yemeği ve geceleme gemide. Gece gemide çeşitli aktiviteler.

4.GÜN     (ASWAN )
Gemide alacağımız sabah kahvaltısının arkasından Aswan’ı tanıyacağımız turumuz için hareket. Turumuzda dünyanın 3. büyük barajı olan Aswan Barajını ve granit taş Ekimlarında yer alan bitmemiş dikilitaşı gezeceğiz. Öğle yemeğimiz gemide. Öğleden sonra yerel motorsuz yelkenli tekne Felucca’lar ile Nil Nehri üzerinde keyifli bir gezinti ve bir ada üzerinde yer alan botanik bahçesini ziyaret. Akşam yemeği sonrası gemide veda partisi. Geceleme gemide.

5.GÜN     (ASWAN – KAHİRE)
Gemide alacağımız erken sabah kahvaltısının arkasından Aswan havalimanına transfer. Buradan Kahire’ye hareket. Yaklaşık 1 saat 30 dakika sonra Kahire havalimanına iniş ve otelimize transfer. Öğleden sonra serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama restaurnt.

6.GÜN     ( KAHİRE – GİZA)
Otelde alacağımız sabah kahvaltısının arkasından öğle yemeği dahil Giza Piramitleri ve Kahire Müzesi turu için hareket. Bu turumuzda içinde on binlerce parça tarihi eseri saklayan dünyaca meşhur Kahire Müzesi’ni ziyaret edeceğiz. Rehberlerimizin vereceği bilgileri dinledikçe ve sergilenen eserleri gördükçe Antik Mısır’ın Dünya tarihinde neden bu kadar büyük bir yer aldığını daha iyi anlayacağız. Tüm dünyaya ihraç ettiği, parfüm hammaddesi olan esans üretimi ile meşhur olan Mısır’da bir parfüm mağazasını ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğimizi turistik bir restoran da aldıktan sonra dünyanın 7 harikasından birisi olan Keops Piramidinin de yer aldığı Giza’nın 3 büyük Piramitlerini ve Sifenks heykelini içine alan kompleksi ziyaret edeceğiz. Panorama da çekeceğimiz muhteşem resimlerin ardından papirüs müzesini ziyaret edeceğiz. Papirüs imalatının aşamalarını tanıyacağımız bu ziyaretimizin sonunda otelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama restaurnt.

7.GÜN      (KAHİRE)
Otelde alacağımız sabah kahvaltısının arkasından serbest zaman Citadel ve Khan El Khalily çarşısı turu için hareket. a Selahattin Eyyubi tarafından yapılan ve tarih içinde genişleyerek çeşitli yapıları içinde barındıran kale içerisinde Kavalalı Mehmet Ali Paşa camisini ve köşkünü ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğimiz turistik bir restoran da. Turumuz Mısır’ın kapalı çarşısı olarak adlandırılan ve birbirinden renkli elişlerinin, hediyelik eşyaların, antikaların ve yöresel eşyaların satıldığı Khan El Khalily’de bir süre duracak. Misafirlerimiz tipik bir şark kahvesinde alabilecekleri Türk Kahvesi’nin ve meyvelerin bal ile kurutularak yapıldığı ve içimi çok kolay olan nargilenin tadını ömürleri boyunca unutamayacaklar. Akşam yemeği ve konaklama resturant.

8.GÜN      (KAHİRE ISTANBUL)
alacağımız sabah kahvaltısının ve çıkış işlemlerimizin arkasından boş zaman  ve Kahire Havalimanına transfer ve İstanbul icin hareket ve turumuzun sonu.

FİYATI:

İki kişilik odada kişi başı: 865€
Üç kişilik odada kişi başı: 865€
Tek Kişilik odada: 1265€
00-1.99 Yaş Çoçuk Ücretsiz. ( Sadece havalimanı vergisi öder 120€)
02-06 yaş Çocuk 525€ (Sadece 1 Çocuk)
Çocuk indirimleri aile ile aynı odada kalmak koşulu ile geçerlidir.

FİYATA DAHİL OLANLAR HİZMETLER
Özel Havayolları  ile gidiş-dönüş (SAW/LXR/ASW/CAI/SAW) uçuşlar.
Otobüsle (Havaalanı / otel / Havaalanı)  Transferleri
Kahire Müzesi ve Giza piramitleri, Sfenks gezileri.
Kahirede Seçiminize göre belirtilen 5*otelde  3 gece Tam Pansiyon   konaklama
Nil Nehrinde Seçiminize göre belirtilen 5*Cruise’da 4 Gece Tam Pansiyon konaklama
Panaromik Kahire Şehir Turu
Tam gün: Giza Piramitleri + Müze + Öğle yemeği
Tam gün: İskenderiye + Öğle yemeği
Gece: Oryantal Şovlu yüzer restoranda Akşam yemeği
Yarım gün: Citadel + Khan Khalily + Öğle yemeği
Belirtilen gezilerin Müze giriş ücretleri
Türkçe Profesyonel Rehberlik hizmetler
Zorunlu Seyahat ve Sağlık Sigortası
Havalimanı Vergileri.

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Vize Ücreti 50€ (Geçerli Vizesi Olanlar Ödemez)
Yerel Görevlilere verilecek olan bahşişler 30€
Programda belirtilmemiş ekstra turlar, özel mekânlar, müzeler, giriş ücretleri.
Yurtdışı çıkış vergisi 15 YTL (7 yaşından Küçükler MUAF)


5*Otellerimiz

Meredien Pyramid – www.starwoodhotels.com
Movenpick Pyramid –
www.moevenpick-hotels.com

5* DLX Gemilerimiz

http://www.travelinstyle.com/egypt/Monaco.htm
http://www.travelinstyle.com/egypt/Princess%20Nile%20%20Cruise%20.htm

İlginizi Çekebilecekler:


Ozge Tur
Ozge Tur