Facebook'ta Paylas!
Japonya & Güney Kore Turu
Detayli bilgi icin sayfanin en alt kisminda bulunan Bilgi Formu'muzu doldurabilirsiniz.

1.Gün İSTANBUL

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali “Kore Havayolları” kontuarı önünde saat 18:30’da buluşarak; bagaj, pasaport ve gümrük işlemleri sonrası Kore Havayolları’na ait KE 956 nolu sefer ile Uzakdoğu’nun Japonya’dan sonra en gelişmiş, en modern ve Türk halkına tarihi bağları bulunan Güney Kore’nin başkenti Seul’a saat 21:20’de hareket ediyoruz. Geceleme uçakta.

2.Gün SEUL
Yerel saat ile 13:55’de varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel otobüslerimiz ile yapacağımız Seul turunda şehrin Namsan Bölgesi’nde bulunan 7934 metrekarelik, 3 bölümden oluşan (geleneksel Kore bahçeleri, Zaman Tüneli ve köy), içinde Hanok denilen Joseon Hanedanı döneminden günümüze kadar gelen geleneksel Kore evlerinin bulunduğu (Bütün evler Seul şehrinin etrafından buraya taşınarak yeni baştan birebir ölçülerde restore edilmiştir.) Namsangol Hanok Köyü. Ardından Türkçe karşılığı ile Büyük Doğu Kapısı diye adlandırılan, üzerinde 26 adet büyük alışveriş merkezi, 30.000 adet küçük mağaza ve 50.000 civarında irili ufaklı imalathanenin bulunduğu Dongdaemun Pazarı’nı ziyaret edeceğiz. Gün batımına doğru 262 metrelik Namsan Tepesi’ne teleferikle çıkıp, burada deniz seviyesinden 480 metre yüksekliğe kadar uzanan, 1980 yılında 15 milyar Won harcanarak (yaklaşık 16 milyon Amerikan Doları) inşa edilmiş, 2005 yılında restore edilmiş dünyaca ünlü Seul Kulesini ziyaret edecek, kulenin camlı ‘observatory’ bölümünden şehrin doyumsuz manzarasını seyredeceğiz. Şehir turundan sonra yerel bir restoranda akşam yemeği aldıktan sonra otelimize transfer. Odaların dağılımından sonra dinlenmek için serbest zaman. Geceleme otelimizde.

3.Gün SEUL
Kahvaltı sonrası 1394 yılında inşa edilmiş, Kral Taejo (Joseon Hanedanliğı, 1392 – 1910) tarafından yaptırılmış en büyük 5 saraydan biri olan Gyeongbokgung Sarayı ve Seul’ün sembolü olarak kabul edilen, şehri doğudan batıya doğru boydan boya kateden, üzerinde 23 adet köprü bulunan, eni 175 metre, derinliği 2,5 metre olan, etrafında parklar, bahçeler ve yüzme havuzları bulunan, 41,5 km uzunluğundaki ünlü Han Nehri üzerindeki tekne turu’nda gezinti imkanı. Öğle yemeği tur esnasında yerel restoranda alındıktan sonra Seul’den yarım saat uzaklıktaki Yongin’de büyük bir alana kurulu, geleneksel Kore hayatının ve kültürünün en iyi şekilde canlandırmalarla tasvir edildiği ve ülkenin farklı insan profillerinin tanıtıldığı yapay köyleri görebileceğiniz Korean Folk Village ile şehrin antika dükkanları ve sanat atölyelerinin bulunduğu, canlı Insadong caddesi de gezilecek yerler arasındadır. Geceleme otelimizde.

4.Gün SEUL / TOKYO
Kahvaltı sonrası havalimanına transfer. (Bu sabah kahvaltı paket olarak alınabilir.) Check-in, pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra Kore Havayollarına ait KE 703 nolu sefer ile saat 10:20’de dünyanın en gelişmiş ülkelerinden biri olan ve hâlâ sembolik olarak imparatorluk ile yönetilen günümüzdeki yegâne ülke olan Japonya’nın başkenti Tokyo’ya hareket ve yerel saatle 12:30’da varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile yapacağımız panoramik şehir turunda ünlü Asakusa Tapınağı, Tokyo’nun gece, gündüz en kalabalık bölgesi olan restoranların, alışveriş merkezlerinin, barların bulunduğu Ginza Bölgesi, yeni bir yerleşim birimi olan ve deniz doldurularak, muhteşem bir bölge haline gelen Odaiba, elektronik cenneti Akihabara Bölgesi, 52. katından Tokyo’nun muhteşem manzarasını 360 derece göreceğiniz Roppongi Hills göreceğimiz yerlerden bazıları. Şehir turunun ardından alışveriş yapmak, dinlenmek ve çevreyi tanımak için serbest zaman. Boş zamanınızda sizlere tavsiyemiz şehrin elektronik çarşısı olarak bilinen Akihabara’daki çok katlı mağazaları ziyaret etmeniz. Zira oldukça ucuz fiyata en son teknoloji ürünleri Türkiye’den daha ucuz fiyata alabilirsiniz. (Lütfen cep telefonu almayınız; zira GSM şebekeleri farklı olduğu için Türkiye’de kullanamazsınız. Özellikle video kamera, fotoğraf makinesi, play station / oyun fiyatları oldukça düşüktür.) Akşam yemeğini otel dışındaki yerel bir restoranda aldıktan sonra otele transfer ve yerleşme. Geceleme otelimizde.

5.Gün TOKYO (NİKKO)
Kahvaltı sonrası alışveriş yapmak ve çevreyi gezmek için serbest zaman. Arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği tam günlük Nikko & Kegon Şelalesi turuna katılabilirler. (120 USD)Bu gezimizde otobüsümüzle Tokyo’nun yaklaşık 140 km kuzeyinde bulunan, M.S. 8. yüzyıl Japon eserleri ile dünyaca tanınan ve UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne dahil edilmiş Nikko şehrine gideceğiz. 17. yüzyılın başında Japonya’yı yöneten ünlü hükümdar Şogun Tokugava’nın mozolesi ve 767 yılında inşa edilmiş Futarasan Şinto Tapınağı göreceğimiz yerlerden bazıları. Yerel bir restoranda alacağımız öğle yemeğinin ardından bölgenin doğa harikası olan Kegon Şelalesi’ne gidilecektir. Yaklaşık 100 metre yükseklikten kayaları yararak akan Japonya’nın bu en güzel ve en ünlü şelalesini gördükten sonra Tokyo’ya dönüş. Geceleme otelimizde.

6.Gün TOKYO / HAKONE / KYOTO
Kahvaltı sonrası özel otobüsümüz ile Japonya’nın en yüksek noktası olan Fuji Dağı (3766 m) eteğindeki, eşsiz güzellikteki Hakone’ye hareket, yaklaşık bir buçuk saatlik kısa bir yolculuktan sonra varış. Muhteşem manzarasıyla ziyaretçilerini büyüleyen Aşi Gölü’nde tekne gezintisi yapıp, Komagatake volkanik tepesine teleferikle çıktıktan sonra geleneksel Japon mutfağından oluşan öğle yemeği göl kenarındaki yerel bir restoranda alınacaktır. Ardından hızlı trenlerin kalktığı Mişima tren istasyonuna gidecek ve burada dünyanın en hızlı treni olarak bilinen kurşun tren Shinkansen’e bineceğiz. (TREN YOLCULUĞUNUZ ESNASINDA BİNDİĞİNİZ TREN YAKLAŞIK 180 İLA 200 KM ARASINDA BİR HIZDA SEYREDECEKTİR.) Yaklaşık 2 buçuk saat süren tren yolculuğundan sonra Japonya’nın kesinlikle en güzel şehri olan ve imparatorluğa tarih boyunca en uzun süre başkentlik yapmış (yaklaşık 1000 sene) Kyoto’ya varış. (II. Dünya Savaşı’nda Japonya’da bombalanmamış tek şehir Kyoto’dur. Ayrıca Kyoto, Japonya’nın en eski, en tarihi ve kesinlikle en güzel şehri olmakla beraber günümüzde hâlâ geleneksel kıyafetleriyle Japonları sokaklarda yürürken görebileceğiniz yegâne yerlerden de biridir.) İstasyonda bekleyen özel otobüsümüz ile otelimize transfer ve yerleşme. Akşam yemeği yerel bir Japon restoranında alındıktan sonra arzu edenler ekstra Japonlar’ın ünlü çay merasiminin de görülebileceği geleneksel Kabuki Tiyatrosu ve Japon müziğinin temsil edildiği Gion Corner gösterisine katılabilirler. Bu Eski Kyoto Gece Turu(50 USD) Geyşa mahallesi Gion’daki yürüyüş turunu da içermektedir. Geceleme otelimizde.

7.Gün KYOTO
Kahvaltı sonrası yapılacak panoramik şehir turunda zarif Japon bahçesi ve muhteşem mimarisi ile Golden Pavilion Zen Tapınağı, altında akan su kaynağının kutsal olduğuna inanılan Kiyomizu Tapınağı ve hemen önünde Japonya’ya özgü birçok orijinal ürün ve hediyelik eşya bulabileceğiniz alışveriş caddesi gezeceğimiz; Şogun Tokugava’nın yaptırdığı tarihi Nijo Kalesi de panoramik olarak göreceğimiz yerlerden bazıları. Öğle yemeği tur esnasında yerel bir restoranda alınacaktır. Turdan sonra şehrin büyük çarşı ve mağazalarının bulunduğu ana caddesi Kavaramaçi’de serbest zaman. Daha sonra otele dönüş. Geceleme otelimizde.

8. Gün OSAKA – SEUL – İSTANBUL
Otelimizdeki erken kahvaltının ardından, havalimanına transferimiz yapılıyor. Bilet ve bagaj işlemlerinin tamamlanmasından sonra, saat 09.40’da, Kore Havayolları’nın KE722 sefer sayılı uçağı ile hareket ediyoruz. Yerel saat ile 11.40 de Seul’e varışımızda yaklaşık 3 saat bekleminin ardından, 14:20’de Kore Havayolları’nın KE955 sefer sayılı uçak ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Yaklaşık 12 saat sürecek yolculuğumuzun ardından yerel saat ile 18:55’de İstanbul’a varış.Turumuzun sonu…

Fiyatlara Dahil Olan Hizmetler

* Kore Havayolları ile Istanbul – Seul – Tokyo / Osaka – Seul – İstanbul ekonomi sınıf gidiş dönüş uçak bileti,
* Programda belirtilen tren ve otobüs ile yolculuklar,
* Programda belirtilen 1. sınıf otellerde oda-kahvaltı esasına göre konaklamalar,
* Programda dahil olduğu belirtilen geziler,
* Havalimanı vergileri
* Zorunlu seyahat sigortası
* Tecrübeli rehberlik hizmetleri.

Fiyatlara Dahil Olmayan Hizmetler

* Otel ekstralarınız,
* Programda belirtilen öğle yemeklerinin dışında alınacak öğle yemekleri,
* Akşam yemekleri
* Ekstra gündüz ve gece gezileri,
* Uçaklarda 20 kg’ı aşan bagaj ücreti,
* Yurtdışı çıkış vergisi (15 YTL)

Tur Fiyatları
1.SINIF OTELLER – –
İki kişilik Odada Kişi Başı 2.239,00 EUR / 4.569,80 TL
Odada 3. Kişi 2.239,00 EUR / 4.569,80 TL
Tek Kişilik Oda Fiyatı 2.739,00 EUR / 5.590,30 TL
0-2 Yaş Çocuk Fiyatı 150,00 EUR / 306,15 TL
3-12 Yaş Çocuk Fiyatı 2.189,00 EUR / 4.467,75 TL


Ozge Tur
Ozge Tur