Facebook'ta Paylas!
Napoli Turu
Detayli bilgi icin sayfanin en alt kisminda bulunan Bilgi Formu'muzu doldurabilirsiniz.

22 Nisan 2011: İstanbul – Napoli
Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde siz değerli misafirlerimiz ile 09.15’de buluşma. Özel Havayollarının saat 11.15’de kalkan özel seferi ile Napoli’ye hareket ediyoruz. Yerel saat ile 13.15 Napoli’ye varışımızın ardından bizleri bekleyen özel otobüslerimiz ile panoramik Napoli şehir turu. Turumuz esnasında İtalya’nın en büyük üçüncü şehri ve Nato üssü olan Napoli’de yapacağımız şehir turu esnasında Pozilipio Tepesi, San Carlo Opera Binası, Kale, Santa Lucia Vittoria Emanuella Meydanını; İtalyanın en büyük  3ncü stadı San Paolo Stadını görüyoruz .Tur sonrası otelinize transfer ve serbest zaman. Geceleme otelinizde.

23 Nisan 2011: Napoli
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Pompei Turumuza katılabilirler (45 € – Müze Girişi Dahil). Bu turumuzda Roma İmparatorluğu’nun en büyük ticaret liman kenti Pompei’e varış. Ören yeri biletleriyle lokal rehber alımından sonra Tarihi Pompei efsanesi. M.S 79 da Vezüv yanardağından çıkan dumanları gören halk gemilere doluşarak bir daha dönmemek üzere kaçmaya çalıştılar. 20 dakika süren sarsıntıdan sonra kabaran deniz, gemileri kızgın lavların arasına attı ve yok etti. Şehirde kalan insanlar evlere kaçtılar, volkandan çıkan ölümcül gazlar bir anda boğulmalarına sebep oluyordu. Sonra ardı ardına volkandan çıkan küller şehri örttü ve Pompei 20.000 yaşayanı ile yok oldu. Yaklaşık 2.000 yıl o görkemli evler, villalar ferskler, heykeller, duvar resimleri küllere gömülü kaldı. Arkeleoglar kenti keşfettiklerinde pişmiş ekmekleri fırında ve ölüme yakalananları, o anda ne yapıyorlarsa taşlaşmış şekilde buldular. Agorası, tiyatrosu ve tapınakları ile Pompei, yok olan bir kentin kazılarda ortaya çıkan müthiş kurulumu, İtalyan’ların EFES kenti. İtalyan ve Türk rehber eşliğinde bu taşlaşmış insanları görmek o günlerdeki yaşamı öğrenmek için en önemli kültür gezisi. Tabi ki yerine kurulan Napoli liman kenti, sizi Sophia Loren’in şehrine davet ediyor. Yılda yaklaşık 20 milyon turisti ağırlayan Pompei ve Napoli uzun yıllar hafızalarınızdan çıkmayacak bir görüntü. Tur bitimi otelinize transfer ve geceleme otelimizde.

24 Nisan 2011: Napoli
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan öğle yemekli Capri Turumuza katılabilirler (70 €  Yemek Dahil). Muhteşem manzarası ile dünya sosyetesinin gözde mekanlarından biri haline gelmiş Capri adası 2 ayrı mahalleden oluşmaktadır. Burada muhteşem manzaranın tadına varma imkanı elde edebilir ünlü markaların satıldığı şık butiklerden alışveriş yapabilirsiniz. Ardından öğle yemeği için serbest zaman. Tur bitimi otele transfer ve geceleme otelimizde.

25 Nisan 2011: Napoli – İstanbul
Sabah kahvaltısının ardından tam günlük Positano – Amalfi – Ravello turu için hareket ( 60 € – Yemek Hariç). İşte İtalya bu dedirtecek´ en küçük yerleşimi bile görülmeye değer görkemli Amalfi kıyılarına doğru hareket ederken dönemeçlerden her dönüşünüzde olağanüstü ve soluk kesici manzaralarla karşılaşacaksınız. Keyifli bir yolculuk sonrası görkemli kıyıları ile bir sahil kasabası olan Positano’ya varıyoruz. Emsalsiz kıyıları, beyaz ve pastel renkli evleri ile Positano turumuzun ardından Ravello’ya hareket ediyoruz. Bir zamanlar iyi gelişmiş liman, güçlü ve başarılı iken şimdi gelişmiş bir tatil beldesidir. Yamaçlarına küme küme dizilmiş beyaz evleri dikkat çektiği gibi muhteşem Katedral görüntüsü gözden kaçmamaktadır. Olağanüstü Katedral Aziz Amalfi ve İskoç Sait Andrew tarafından geriye kalan önemli bir emanettir. Ravello turumuzun ardından Villa Rufolo ziyaret edilebilir. Burası ünlü müzisyen Richard Wagner’e en ünlü eseri “Parsifal” ‘i icra ederken ilham kaynağı olmuş bir yerdir. Turumuzun ardından Napoli Havalimanına hareket. Check in işlemleri ardından Özel Hava Yollarının özel seferi ile saat 20.00’da İstanbul’a hareket. Türkiye saati ile 23.00’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

PROGRAMA DAHİL OLAN HİZMETLER:

 • Havalimanı Vergileri
 • Özel Havayolları İle İstanbul– Napoli – İstanbul Parkurunda Uçak Bileti
 • Seçilecek kategori otelde 3 gece oda & kahvaltı bazında konaklama,
 • Alan/Otel/Alan Transferleri
 • Panoramik Napoli Şehir Turu
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik ve Asistanlık Hizmetleri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası

PROGRAMA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

 • Vize ücreti, servis bedeli: 140 €
 • Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları,
 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli: 15 TL
 • Müze ve ören yerleri girişleri
 • Rehber ve Şöför Bahşişleri

3* Hotel Domitiana vb.
İki kişilik Odada Kişi Başı     249 €

Odada 3. Kişi     249 €
Tek Kişilik Oda Fiyatı     349 €
0-2 Yaş Çocuk Fiyatı     150 €
3-12 Yaş Çocuk Fiyatı     229 €

3* Nuovo Rebecchino Hotel vb. –
İki kişilik Odada Kişi Başı     299 €
Odada 3. Kişi     299 €
Tek Kişilik Oda Fiyatı     419 €
0-2 Yaş Çocuk Fiyatı     150 €
3-12 Yaş Çocuk Fiyatı     279 €

4* Una Hotel vb. –
İki kişilik Odada Kişi Başı     399 €
Odada 3. Kişi     399 €
Tek Kişilik Oda Fiyatı     549 €
0-2 Yaş Çocuk Fiyatı     150 €
3-12 Yaş Çocuk Fiyatı     349 €

İlginizi Çekebilecekler:


Ozge Tur
Ozge Tur