Facebook'ta Paylas!
Cape Town – Oudtshoorn – Knysna –
Detayli bilgi icin sayfanin en alt kisminda bulunan Bilgi Formu'muzu doldurabilirsiniz.

FARKLI BİR AFRİKA MACERASI – Güney Afrika
cape town • oudtshoorn • knysna • sun city
(10 gün / 7 gece)
Hareket tarihi; 30 Ocak 2011
Cape Town (3 gece), Oudtshoorn (1 gece), Knysna (1 gece) Sun City (2 gece), Pilanesberg safari turu, Cango Mağaraları turu, balina sahili ve Deve Kuşu Çiftliği turu dâhil

1. Gün      İstanbul   Cape Town
İstanbul Atatürk Havalimanı dış hatlar gidiş terminali Hey Travel Trends ön check-in kontuarında siz saygıdeğer konuklarımızla buluşarak bilet ve bagaj işlemlerimizi tamamlıyor, ardından Türk Hava Yolları ile Cape Town’a hareket ediyoruz.

2. Gün       Cape Town
Dünyanın en güzel şehirlerinden biri olan ve Afrika kıtasının en güney ucundaki ve en büyük şehri olan Cape Town’a varışımızın ardından havalimanında karşılanarak otelimize transfer oluyoruz. Öğleden sonra panoramik Cape Town şehir turumuzu yapıyoruz. Adderly Caddesi, Rieback Heykeli, Ümit Kalesi, Company Gardens, Parlamento, Long Street gibi şehrin turistik ve tarihi yerleri göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun ardından kişisel gezi ve aktiviteleriniz için serbest zaman bırakıyoruz. Geceleme otelimizde

3. Gün       Cape Town
Sabah kahvaltısının ardından kişisel gezi ve aktiviteleriniz için günümüz serbest. Dileyen misafirlerimizle Houtbay kasabası, ünlü Chapmans Tepeleri ve Atlantik Okyanusu ile Hint Okyanusu’nun birleştiği nokta olan ve ünlü denizci, kaşif Magellan’nın geçtiği Ümit Burnu turuna çıkıyoruz(ekstra). Camps Bay, Clifton Plajı, Bantry Bay ve Llandudno Bölgelerinden geçip Balıkçı kasabası olan Hout Bay’a varıyoruz. Burada balık pazarını ve yerel mağazaları gezmek için vaktimiz olacaktır. Daha sonra Constantia Nek ve Ou Kaapse Weg’den geçerek, Atlantik ve Hint Okyanuslarını buluşturan Ümit Burnu’nu ve çevreyi geziyoruz. Öğle molamızdan sonra Boulders Beach’de yaşayan Penguen kolonilerini de görüyoruz. Simon’s Kasabası, Fish Hoek ve Kalk Bay gibi balıkçı kasabalarından geçerek şehir merkezine dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

4. Gün       Cape Town
Sabah kahvaltımızın ardından kişisel gezi ve aktiviteleriniz için günümüz serbest. Dileyen misafirlerimiz ile Masa Dağı ve Winelands turumuzu yapıyoruz(ekstra). Hava şartları uygun olduğu takdirde teleferik ile Masa Dağı’nın 1067 m yükseklikteki tepesine çıkıp bu doyumsuz manzaranın büyüsüne kendimizi bırakıyoruz. Daha sonra Stellenbosch Kasabasına hareket ediyoruz. Cape Town’a 45 dakika mesafede, Güney Afrika’nın dünyaca ünlü şaraplarının üretildiği ve 17. yüzyılda kolonilerin yerleşim yeri olan bu kasaba zamanla gelişerek bir Üniversite kasabası olmuştur. Ardından Fairy View şarap çiftliğini ziyaret ederek şarap ve peynir tadımı yapıyoruz. Geceleme otelimizde.

5. Gün      Cape Town  Oudtshoorn
Sabah kahvaltımızın ardından otelden ayrılarak devekuşu kenti Oudtshoorn’a gitmek üzere yola çıkıyoruz. Yolculugumuz yaklaşık 5 saat sürecek. Swartberg Dağları’nın eteklerindeki bu kent bir dönem buradaki devekuşu çiftliklerinde üretilen tüy, deri ve yumurtalar ile dünya modasında yer etmistir. Oudtshoorn’e 30 km uzaklıktaki inanilmaz güzelliğe sahip Cango Magalari’ni ziyaret ediyoruz. 1780 yılında bulunan Cango 1 Mağarası’ndaki duvar resimleri 15.000 yıl öncesine tarihleniyor. Cango 2 ve 3 hala oluşmakta olan kristallleri zarar görür düşüncesiyle ziyarete kapalı. 762 m.lik Cango 1’deki oluşumlardan Kleopatra İğnesi, Balerin ve Donmuş Çağlayan’ın oluşumu 150.000 yıl önce başlamış. Cango Mağaraları turumuzdan sonra otele transfer ve odalarımıza yerleşme. Geceleme otelimizde.

6. Gün      Oudtshoorn   Knysna
Sabah kahvaltımızın ardından otelden ayrılarak Knysna’ya gitmek üzere yola çıkıyoruz. Knysna’ya yolu uzerinde deve kuşu çifliğini ziyareti ediyoruz. Ziyaret sonrası dileyen misafirlerimiz ile öğle yemekli Featherbed Nature Reserve turuna çıkıyoruz(ekstra). Featherbed, Güney Afrika’nın 59 no.lu miras bölgesi olarak kayıtlı bir doğal koruma alanıdır. Knysna’nin batı ucunda, sadece feribotla ulaşım sağlanan ve bozulmadan kalabilmiş cennetten bir parça. Tur Food Forest Restaurant’ında görkemli bir açık büfe öğlen yemeğiyle son buluyor. Featherbed Nature Reserve eko-turizmin ilk örneklerinden biri ve bu görkemli doğal güzelliğini korumak adına bölgeye giriş kontrol altında tutuluyor. Bölgeye varıldığında batı ucunun en üstüne doğru 4×4 araçlarla yola devam ediyor ve rotanın en etkileyici manzarasının keyfini çıkarmak için duruyoruz. Hemen ardından dilerseniz bayır aşağı yaklaşık 2,2 km.lik alternatif bir yürüyüşe çıkabilirsiniz. Turumuzdan sonra otele transfer oluyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.

7. Gün      Knysna   Johannesburg   Sun City
Sabah kahvaltımızın ardından otelden ayrılarak Johannesburg uçuşumuz için George Havaalanı’na transfer oluyoruz. Yaklaşık 1,5 saat sürecek uçuşumuz sonrası Johannesburg’a varıyor ve SunCity’e gidiyoruz. Yaklaşık 2,5 saat sürecek yolculuğumuz sırasında dileyen misafirlerimiz ile öğle yemekli Lesedi Kültürel Koy turumuzu gerçekleştiriyoruz(ekstra). Lesedi, Güney Afrika’da yaşayan siyah kabilelerin yaşam şekilleri, danslarını, gelenek ve göreneklerini yakınan görebileceğiniz kültürel bir köydür. Turumuzun ardından Sun City’e transfer oluyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Serbest zamanınızda dileyen misafirlerimiz, The Lost City’i keşfedebilir, tropik sahilde serinliyebilir, Alışveriş ve eğlence merkezine gidebilir veya Casino’da şansınızı deneyebilirsiniz. Ayrıca botanik bahçe, timsah çiftliği ve Afrika Kültür Köyü’nü ziyaret edebilirsiniz. The Palace Hotel’i görmek için tura dahil olabilir veya akşam üstü çayına gidebilirsiniz. Ayrıca akşam yemeği sonrası Main Hotel’de Extravaganza Gösterisini de izleyebilirsiniz. Geceleme otelimizde.

8. Gün      Sun City
Sabah erken saatte uyandırmamız sonrası otelden ayrılarak Pilanesberg sabah safarisi turuna çıkıyoruz. Pilanesberg Guney Afrikanin en büyük ulusal parklarından biridir. Güney Afrika’nın vahşi doğal yaşamına yakından tanıklık edebileceğiniz kaçırılmaması gereken bir fırsatı size sunuyoruz. Safari esnasında Güney Afrika’nın Büyük Beş’i tabir edilen Aslan, Buffalo, Fil, Leopar ve Gergedan’ı bulmaya çalışacağız. Tur sonrasi otelimize dönüyor ve dinleniyoruz. Geceleme otelimizde.

9. Gün      Sun City   Johannesburg  Istanbul
Sabah kahvaltımızın ardından otelden ayrılarak yaklaşık 2,5 saat sürecek yolculuğumuz ile Johannesburg’a hareket ediyoruz. Varisimizin ardından dileyen misafirlerimiz ile Gold Reef City altın madenine gidiyoruz(ekstra). Gold Reef, Johannesburg’da en fazla altın çıkartılmış madendir. Buradan bugüne kadar toplam 1.4 milyon ton altın çıkmıştır. Çok daha derinlerde altın olmasına rağmen 4000 metre altına inmek maliyetli olduğundan bu maden kapatılmıştır. Altın öncesi Johannesburg’da 3 tane çiftlik evi varken şimdi Johannesburg Güney Afrika’nın en büyük kozmopolit ve zengin şehri olmuştur. Turumuz sonrası akşam üstü otelden hareket ederek havalimanına transfer oluyoruz. Türk Hava Yolları ile İstanbul’a hareket ediyoruz.

10. Gün      İstanbul
İstanbul’a vardığımızda bir başka gezimizde tekrar buluşmak ümidiyle siz dostlarımızla vedalaşıyoruz

Uçuş Detayları
Tarih     Parkur     Uçuş No     Kalkış     Varış
1. Gün     İstanbul –  Cape Town     TK 040     23.45     12.55+1
7. Gün     Kynsna – Johannesburg     .     .     .
9. Gün     Johannesburg – Istanbul     TK 041     20.25     06.10+1

Tur Ücretine Dahil Olan Servisler
• Türk Hava Yolları ile İstanbul / Johannesburg gidiş ve Cape Town / İstanbul dönüş ekonomik sınıf uçuş bileti
• Yerel havayolu ile Johannesburg / Cape Town arası ekonomik sınıf uçuş biletleri
• Havalimanı vergileri ve hizmet bedeli,
• Cape Town ‘da 3 gece 1. sınıf Rockwell Hotel veya benzeri otelde kahvaltı dahil konaklama, www.rockwellhotel.co.za
• Outdshoorn’da 1 gece 1. sınıf Queen Hotel veya benzeri otelde kahvaltı dahil konaklama, www.queenshotel.co.za
• Knysna’da 1 gece 1. sınıf Protea Knysna Quays Hotel veya benzeri otelde kahvaltı dahil konaklama, http://www.thesunnyside.co.za/
• Sun City’de 2 gece 1. sınıf Sun International Sun City Main Hotel veya benzeri otelde kahvaltı dahil konaklama, www.suninternational.com/destinations/hotels/suncityhotel/pages/default.aspx
• Porgramda belirtilen akşam yemekleri
• Programda belirtilen tüm transferler,
• Johannesburg’da yarım gün panoramik şehir turu,
• Cape Town’da yarım gün panoramik şehir turu,
• Sun City’de yarım gün panoramik şehir turu
• Oudtshoor’da Cango Mağaraları turu
• Knysna’da Deve Kuşu çiftliği turu
• Pilanesberg’de Safari turu,
• Yurtdışı seyahat sağlık sigortası
• Hey Travel Trends rehberlik hizmetleri.

Tur Ücretine Dahil Olmayan Servisler
• Yurtdışı çıkış harç pulu (kişi başı 15 YTL)
• Tüm öğle ve akşam yemekleri
• Programda ekstra olarak belirtilen turlar, (min. 15 kişi için geçerli olup, katılım sayısına göre fiyatlar değişebilir)
* Tam gün öğle yemekli Ümit Burnu turu (kişi başı 95 EUR)
* Yarım gün Masa dağı ve Stellenbosch şarap çiftlikleri turu (kişi başı 85 EUR) (şarap tadımı dâhil)
* Lesedi köyü turu, kişi başı 60 EUR
* Öğle Yemekli Featherbed Nature Reserve Turu 66 EUR
• Otelde ve diğer mekânlardaki tüm şahsi harcamalar

Önemli Bilgiler
• Vize gerekmemektedir. Pasaportların seyahat tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli süresi ve en az 2 boş sayfası olması gerekmektedir.
• Pasaportlar girişte ciddi bir şekilde incelenir. Pasaportlarında herhangi bir hasar veya yırtık sayfa olanların, pasaporttaki resimleri benzemeyenlerin giriş yapması olanaksızdır. Bu şekilde pasaportları olanların mutlaka pasaportlarını yenilemeleri gerekmektedir. Aksi takdirde ülkeye giriş yapılamamasından acentemiz sorumlu değildir.
• Uçuş tarihinizden 2 gün önce uçak kalkış saatinizin acente ile teyid edilmesi gerekmektedir.
• Uçak saatlerine ve uçuş numaralarına gelebilecek herhangi bir değişiklikten acentemiz sorumlu değildir.
• Havalimanı vergileri değişkendir, acentemiz havayolunun yapacağı değişiklikten sorumlu değildir.
• Rehberimiz yol, hava veya olağanüstü koşullara göre programda değişiklik yapma insiyatifine sahiptir.
• Pasaport numarası , pasaport geçerlilik tarihi ve Tc.Kimlik numarası rezervasyon esnasında verilmesi gerekmektedir.

Fiyatlar (kişi başı)
Yetişkinler eur. 2295 – 4520 TL
İlave yatak SORUNUZ
Tek kişi eur.2825 – 4560 TL
2-11 yaş eur. 2145 – 4140 TL

İlginizi Çekebilecekler:


Ozge Tur
Ozge Tur