Facebook'ta Paylas!
Minsk Turu
Detayli bilgi icin sayfanin en alt kisminda bulunan Bilgi Formu'muzu doldurabilirsiniz.

Minsk Turu
4 Gece 5 Gün
13- 17 Ocak 2011
“Türk Hava Yolları”

1. Gün  (13 Ocak Perşembe): İstanbul – Minsk

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminalindeki Özge Tur kontuarında buluşma. Saat: 11:00 Yapılacak bilet ve bagaj işlemlerini takiben Türk Havayolları ile 13:05’te Minsk’e hareket. Saat: 15:35 Minsk’e varışı takiben özel otobüsümüz ve rehberimiz eşliğinde konaklama yapacağımız otelimize transfer. Odaların alımı ve yerleşme. Dinlenmek için serbest zaman. Geceleme otelimizde.

2. Gün (14 Ocak Cuma): Minsk

Oteldeki sabah kahvaltısının ardından panoramik Minsk şehir turu için otelimizden hareket. Gezi esnasında; Kutsal Ruh Katedrali, St. Peter ve Paul Kilisesi, Troitskoye, Bağımsızlık Meydanı, Hükümet Binası, Krasny Roman Katolik Kilisesi ve İkinci Dünya Savaşı Kahramanları anısına yapılmış olan Zafer Meydanı, gezeceğimiz yerler arasındadır. Geceleme otelimizde.

3. Gün (15 Ocak Cumartesi): Minsk

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimizle birlikte yarım günlük “ekstra” Nazi Kampı Turumuz için otelimizden hareket. Turumuzda otelimizden yaklaşık 50 km. uzaklıkta İkinci Dünya savaşında Nazi Subayları’nın Beyaz Rusya’da tamamen yaktıkları 620 köyden birini gezerek, bölgede olan olaylar hakkında bilgi alacağız. Ardından yine aynı savaşta hayatını kaybeden askerlerin anısına yapılmış Büyük Anıtı gezip, savaşta kullanılan tankları inceleme şansını bulacağız. Geceleme otelimizde

4. Gün (16 Ocak Pazar): Minsk

Otelde alınacak kahvaltının ardından öğleden sonra misafirlerimiz için serbest zaman olarak rehberimizin de önereceği programlar dogrultusunda günümüzü değerlendireceğiz. Gece eğlence organizasyonlarımızı rehberimiz ile birlikte programlayacağız. Konaklama otelimizde

5. Gün (17 Ocak Pazartesi): Minsk – İstanbul

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Transfer saatine göre otelin lobisinde buluşma.  Özel otobüslerimizle havalimanına transfer. Gümrük ve bilet işlemlerinin ardından Türk Havayolları ile Istanbul’a uçuş. Saat: 16:30 Istanbul Atatürk Havalimanına varış ve ÖZGE TUR servislerinin sonu. Saat: 19:05

Minsk Otel 4*

PAKET PROGRAM FİYATI
599 EURO

TEK KİŞİLİK ODADA KONAKLAMA

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLER:

  • TÜRK Hava Yolları ile İST-MİNSK-İST / Ekonomi Sınıfı Uçak bilet
  • Belarus Otelde oda kahvaltı bazında 4 gece 5 Gün konaklama,
  • Hava Alanı Vergisi,
  • Alan-Otel-Alan transferi,
  • Yarım günlük panoramik şehir turu,
  • Vize işlem ve ücreti (1’er adet resim ve pasaportların tur tarihinden 10 iş günü önce acentemize teslim edilmesini rica ederiz),
  • Tüm havalimanı vergileri,
  • Zorunlu Seyahat Sigortası.

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

•Yurtdışı çıkış Harcı 15TL

• Tur tarihine kadar olabilecek fiyat değişiklikleri program fiyatımıza yansıtılır.
• Rezervasyon yapılabilmesi için tarih ve kişi sayısı ile konfirme etmenizi rica ederiz.

Öncelikle bu ülke, diğer bildiğiniz Rus Ülkelerine pek benzemiyor nedeni ise bu ülke insanların mutluluğu ve güvenliği üzerine kurulmuş. Buna gönülden inanabilirsiniz. Dünyanın en güvenli ülkesi diyebiliriz. Kültürünü ve medeniyeti muhafaza eden ender ülkelerdendir.

Ülkeye Türkiye den 2 adet uçak firması aktarmasız olarak direkt uçuyor. TÜRK ve THY firmaları.
Türk Belarus Ülkesine ait bir ucak firması. Türk ile salı-cuma, Thy ile pazartesi-perşembe günleri uçabilirsiniz.
Ülkeye giriş yaptığınız anda havalimanında pasaport kontrolünden önce bir form doldurmanız gerekmektedir. Bu formda nereden geldiğiniz nerede kalacağınız gibi bazı sorular vardır, form ingilizce ve rusca olarak hazırlanmıstır basit bir şekilde doldurabileceğiniz bir formdur.

Pasaport kontrolunden önce sağlık sigortası yaptırmanız gerekmektedir. Zaten ilk karşılaşacagınız insanlar sigorta yapan memurlar olacaktır. Sigorta yaptırıp formu doldurduktan sonra pasaport kontrolünden geçebilirsiniz.
Havalimanından şehire gitmek için taksiler mevcuttur yaklasık 30-35 usd arasıdır. Havalimanı şehir merkezine 50 km. uzaklıktadır.

Şehir merkezine yaklaştıkça hayranlığınız artacaktır hele İstanbul gibi karmaşık trafikten gelip sonra burada 4 geliş 4 gidiş şeritli yolları ve hiç kesintisiz akan trafiği görünce. Tüm binaların mimarisi Almanya ya benzer antik ve otantik görünümlüdür. Şehirdeki caddelerin,yolların, alt geçitlerin temizliğini dünyada başka hiç bir ülkede göremezsiniz.

Minsk de diğer ilginizi çekecek bir konuda restorantlar pub barlar konusudur. Her ülke mutfağını tadabileceğiniz restorantlar vardır.(tüm restorantlara özellikle hafta sonu rezervasyonsuz gittiğiniz taktir de yer bulamayacağınızdan emın olabilirsiniz) Restorantlar oldukça ekonomiktir. Özellikle bazı barlardaki özel yapım taze biraları tatmanızı tavsiye ederim.

Ülkede ulaşım konusu ve toplu taşıma Türkiye den çok daha ileri seviyede. Taksiler inanılmaz ucuz. Zaten en uzak gideceğiniz mesafe şehir imar planının düzgünlüğünden dolayı 5-8 km arasındadır. 1 km için ödeyeceğiniz ücret 0,5 cent dir. Geceleri eğlence yerleri önünde bekleyen taksilerle pazarlık etmeyi unutmayın Dünyanın her yerinde olduğu gibi.
Gündüzleri yoldan geçen hiç bir taksi sizi almaz burada taksi sistemi rezervasyon şeklindedir. (007)-(057-(081)-(084) gibi numaraları bulunduğunuz yerden arayıp bulunduğunuz adresi söylemeniz yeterli. Size gelecek olan taksinin markası size ulaşacağı dakikayı ve rengine kadar aradığınız merkez size söyleyecektir.
Geceleri ise normal yoldan gecen herhangi bir özel taksiye işaret ettiğiniz zaman sizi aynı fiyatlara yakın, ulaşmak istediğiniz adrese götürecektir.

Gece hayatına ve aktivitelere gelince, Minsk de ilginçtir her gece tüm disko ve gece klüpleri doludur. Sabah 6 ya kadar durmaksızın eğlenebilirsiniz. Her türlü müziklerin olduğu her yaşa hitap eden diskolar çoğunluktadır. Her türlü doğal ve güzel dostlukların kurulduğu ortamlardır. Gece eğlenceleri görülmeye değer ülkelerden birisidir.

Ülkede, güvenlik çok üst düzeylerdedir. Başta da dediğim gibi gecenin bir yarısı sokaklarda yanlız başınıza güvenle dolaşabileceğiz bir şehirdir Minsk. Hiç bir darp-gasp-soygun olaylarına rastlanılmayan bir ülkedir. Çünkü halk biliyor ki, ülkede resmi polisten fazla sivil polis olduğu için hiç bir kimsenin suça karışması söz konusu değildir.

DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR:
1-Ülkeye girişinizde mutlaka registre (oturum izni) yaptırmak zorundasınız. Otelde kalanlar için otel zaten veriyor fakat kiralık evde kalmak isteyenler için ev sahibinden mutlaka registre istemelidir. Aksi taktirde Ülkeyi terkederken umulmadık cezalarla karşılaşabilir hatta aynı suçu 2. defa işlediğiniz taktirde ülkeye giriş yasağı bile karşı karşıya kalabilirsiniz.
2-Ülkede hiç bir illegal olaya karışmayın. %100 haklı olsanız dahi turist olduğunuz için tüm suç size ait olacaktır.
3-Özellikle bu ülkede her gördüğünüz bayanı sizin sandığınız bayanlardan algılamayın.Herkes kültürlü ve aklı başında insanlar.Yapacağınız uygunsuz bir teklif karşısında ummadığınız ters bir yanıt alabilirsiniz. Bırakın herşey doğal olarak gelişecektir zaten. Bu ülkenin okur yazar oranı %99 seviyelerinde (kendi ülkemizden daha yüksek)
4-En azından bir yabancı dil bilmenizi öneririm buraya geziye gelecekler için. Çünkü iletişim kurmanız kolaylaşacaktır. Bu ülkede özellikle bayanlar 2-3 yabancı dil bildiği için!!
BENCE GÖRÜLMESİ GEZİLMESİ GEREKEN TARİHİ KÜLTÜRÜ MEDENİYETİ BOZULMAMIŞ ÇOK NADİR ÜLKELERDEN BİRİSİ BELARUS VE MİNSK

ÖNEMLİ:

• Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir.
• ÖZGE TUR, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş saatleri ve parkur değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 24 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan ÖZGE TUR sorumlu tutulamaz.
• Tur programı örnek programdır. Uçak firmasından kaynaklanan uçuş saatleri ve parkur değişikliği sebebiyle, program içeriği aynı kalmak suretiyle değişebilir.
• Tur programında belirtilen (ekstra) turlarımız, araç müsaitliği, katılım sayısı ve rehberimiz inisiyatifine bağlı olarak günleri ve fiyatları değişebilir veya iptal olabilir.
• ÖZGE TUR, gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar.
• Uçuş saatine göre, geç varışlarda panoramik şehir tanıtım turu, ertesi gün yapılır. Ekstra turlar ve şehir turları içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir.
• ÖZGE TUR, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
• Ne zaman yapılırsa yapılsın iptal durumunda vize parası iade edilmez
• Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından ÖZGE TUR sorumlu tutulamaz.
• Tüm dünya otellerinde check-out (otelden çıkış) Saat 12:00. Check-in (otele giriş) Saat 14:00’dır.

İlginizi Çekebilecekler:


Ozge Tur
Ozge Tur