Facebook'ta Paylas!
Odessa Turu
Detayli bilgi icin sayfanin en alt kisminda bulunan Bilgi Formu'muzu doldurabilirsiniz.

1.GÜN İSTANBUL – ODESSA
Atatürk Havalimanı, Dış Hatlar Gidiş Terminalindeki ÖZGE TUR kontuarında buluşma. Yapılacak bilet ve bagaj işlemlerini takiben Tavrey Havayolları ile Odessa’ya hareket. Odessa’ya varışın ardından özel otobüsümüz ve rehberimiz eşliğinde konaklama yapacağımız otelimize transfer. Odaların alımı ve yerleşme. Geceleme otelimizde.

2. GÜN ODESSA
Oteldeki sabah kahvaltısının ardından Panoramik Odessa Şehir Turu için otelimizden hareket. Gezi esnasında; Potemkin merdivenleri, Sergey Eisenstein’in klasik filmi “Potemkin Zırhlısı” ile ünlenmiştir. Tolstoy ve Catherine Sarayları Potemkin’in sıradışı yapıtlarıdır. Buradan yürüyerek Odessa’nın gezilmeye değer yerlerinden “Promorsk Bulvarı”ndan Odessa kentine doğru devam ediyoruz. Sonrasında misafirlerimiz eski kent merkezine geçerek; Düğün Sarayı, Derybasivska Caddesi, Ukrayna Ulusal Bankası, ana Sinagog ve diğer görülmeye değer yerleri gezerek turumuzu bitiriyoruz. Sonrasında serbest zaman. Geceleme otelimizde.

3. GÜN ODESSA
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimizle birlikte “ekstra” Yeraltı Mezarları Turu için otelimizden hareket. 200 yıl önce inşa edilmiş olan bu yeraltı tünelinin toplam uzunluğu yaklaşık olarak 100 km. civarındadır. Odessa Katakombları Avrupa’nın en uzun olanlarıdır. II. Dünya Savaşı’nda Katakomblar, partizanlar için barınak olmuştur. Katakomblara ana giriş, eskiden şehir merkezinden 70 km uzakta yer alan eski bir askeri yerleşim merkezi olan Cossack Askeri Yerleşim Merkezi’ndendi. Tur bitiminde otele transfer ve serbest zaman. Geceleme otelimizde

4. GÜN ODESSA – İSTANBUL
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Transfer saatine göre otelin lobisinde buluşma. Özel otobüslerimizle havalimanına transfer. Gümrük ve bilet işlemlerinin ardından Tavrey Havayolları ile Istanbul’a uçuş. Istanbul Atatürk Havalimanına varış ve OZGE TUR servislerinin sonu.

ÜCRETE DAHİL OLAN SERVİSLER
• TAVREY Havayolları ile İstanbul- Odessa -İstanbul arası uçak bileti
• Havalimanı – otel – Havalimanı transferleri
• Odessa’da belirtilen kategorideki otelde oda kahvaltı konaklama
• Yarım günlük panoramik şehir gezisi
• Türkçe rehberlik hizmetleri
• Alan vergileri
• Vize ücreti ve servis bedeli

Genel Bilgi
Ukrayna`nın en önemli ticaret limanı ve üçüncü büyük şehri. 14yy.dan itibaren Osmanlı tarafından kontrol edilen bölge, 1794 çarlık rusyası döneminde Odessa’nın kurulması ile Karadeniz coğrafyasının en büyük limanı haline gelir. 1803 yılında Dük Richelieu’nün vali olarak atanmasından sonra şehir batı ile rusya arasındaki en büyük ticaret merkezi olur. 1894 yılında Rus İmparatorluğunun Moskova, St.Petersburg ve Varşova’dan sonra dördüncü büyük kentidir artık Odessa. 2.Dünya Savaşında şehir 907 gün Alman kuvvetleri tarafından işgal edilir. 1942 yılında da kahramanlık ünvanını alır ve şehir baştanbaşa tekrar imar edilir.

Ticaretin beraberinde getirdiği ekonomik güçle Odessa sanat ve kültür alanında özellikle Sovyetler döneminde önem kazanmıştır. Bir milyonun üzerindeki nüfusu ile 160km2 alanı kaplayan şehir Karadeniz kıyılarındaki doğal plajları, otelleri ve sağlık merkezleri ile birçok turisti kendisine çeker. Kestane ve ıhlamur ağaçları ile bezenmiş caddelerindeki kafe ve diskoları yaz aylarında Odessa’yı Avrupa’nın en renkli eğlence merkezi haline getirir. Deribasovskaya Caddesi ve Arkadya Bölgesi yaz aylarındaki turistik çekim merkezleridir. Aynı zamanda Odessa Operası, Sanat Müzesi, Potemkin Merdivenleri ve Puşkin Müzesi görülmeye değer yerler arasındadır.

TURLAR VE GÖRÜLECEK YERLER

Odessa Panaromik Gezisi
Gezi esnasında şehrin en cazip yerlerini görebileceksiniz. Potemkin merdivenleri, Sergey Eisenstein’in klasik filmi “Potemkin Zırhlısı” ile ünlenmiştir. Tolstoy Sarayı ve Catherine Plazası, Potemkin’in sıradışı yapıtlarıdır. Buradan yolcular Odessa’nın gezilmeye değer yerlerinden “Promorsk Bulvarı”ndan Odessa kentine doğru yürürler. Sonrasında misafirlerimiz eski kent merkezine geçerek; Düğün Sarayı, Derybasivska Caddesi, Ukrayna Ulusal Bankası, ana Sinagog ve diğer görülmeye değer yerleri gezebilirler.

Yeraltı Şehir Gezisi
Sizi, şehrin geniş alanına uzanan bir yeraltı labirenti olan katakombları gezmeye davet ediyoruz.
200 yıl önce inşa edilmiş olan bu yeraltı tünelinin toplam uzunluğu yaklaşık olarak 100 km. civarındadır. Odessa Katakombları Avrupa’nın en uzun olanlarıdır. II. Dünya Savaşı’nda Katakomblar, partizanlar için barınak olmuştur.
Katakomblara ana giriş, eskiden şehir merkezinden 70 km uzakta yer alan eski bir askeri yerleşim merkezi olan Cossack Askeri Yerleşim Merkezi’ndendi.

Aquapark Gezisi
Sizi Ukrayna şehir merkezinin 30 km. uzağındaki eğlence alanında bulunan ilk kapalı aquapark olan, cam ve betondan yapılmış, 3 katlı ve eşi benzeri olmayan Chabanka’yı gezmeye davet ediyoruz. Ana yüzme havuzunun alanı 424 m², derinliği 1,4 m. olup, Yapay dalga, kamikaze, örgülü boru, uzay silindiri, hidro masaj duvarı, su altı kaynacı ve şelaleler gibi özel cazibelere sahiptir. Su ısısı 28 ºC, hava sıcaklığı 30 ºC’dir. Çocuk havuzunun derinliği 60-80 cm., alanı 95 m² olup, su tepesi, mantar ve sıçratıcı gibi cazibelere sahiptir.
Müşteri servisleri: Tuvalet, duş ve vestiyer
Dönüş yolu üzerinde yerel bir restoran olan BARON’da öğle yemeği için konaklıyoruz. Restoran çok muazzam bir alan üzerine konumlanmış, büyük bir terası ve güzel bir bahçesi olan, 3 katlı küçük bir şatodur.

Konyak Testi Gezisi
Sizi Odessa Konyak Fabrikası’ndaki büyük vadiye konyak testi için davet ediyoruz. Fabrika eski Sovyetler Birliği ve Avrupa’nın en iyi şarap fabrikasıdır. Gezi esnasında şampanyanın yapım süreçlerini, brendi üretimini, parlak sarmaşıkların olduğu içki fabrikasını, tüm yıl boyunca yetiştirilen kaliteli üzüm fidelerinin olduğu serayı görebilecek ve meyveler, bisküviler ve kırmızı havyar ile servis edilen 9 çeşit konyaktan tadabileceksiniz.

OTELLER

3*Paladium
Odessa’nın yeni bir oteli olan Hotel Palladium, siz, arkadaşlarınız ve misafirleriniz için konforlu bir konaklama imkanı tanır. Ev düzeyinde konforu, üst seviyede servisi ve dost çalışanlarıyla otelimizde unutulmaz bir konaklama yaşayacaksınız.

Otelimizde konforlu donatılmış 23 oda bulunmaktadır. Odalar bağımsız elektrik gücü, kablolu TV, havalandırma, “akıllı ev” kontrol sistemi vb. ile donatılmıştır.

Uygun fiyat, konfor düzeyi ve ideal konumu (Deniz Limanı’na 10 dk., Hava Limanı’na 20 dk., Odessa İş Merkezi’ne arabayla 7 dk. ve Tren İstasyonu’na yürüyerek 5 dk.) ile dikkate değer çekicilikte bir tercih sunar.

Otelimizin tüm misafirleri eğlenceli konserlerin verildiği Palladium Gece Kulübü’ne ücretsiz olarak girebilirler. (konser günleri için yer ayırtılmalıdır).

4*Odesa
Adres: 6a Prymorska street
Oda Sayısı/Katlar: 158/19
Yapım Yılı/Yenilenme: 2001/2002
Şehir Merkezi: 1 km
Görülecek Yerler: Potemkin Merdivenleri, Opera and Balle Tiyatrosu, Arkeoloji Müzesi.
13 km
4 km
Deniz Limanı: 0,1 km

4*Morskoy
Hotel Morskoy, Odessa’nın kalbi olan Arcadia Körfezi’nin en güzel kıyısında yer alır. 19. yy.’ın başlarında yapılmış, 21. yy. başlarında tekrar kapılarını açmıştır.

Hotel Morskoy farklı kategorilerde 54 oda sunar. 29 Standart, 6 Superior, 6 Twin, 6 Yarı Lüks Suite, 6 Suite, 2 Suite Apartments ve 1 Teraslı Daire. Odaların tamamı klima, direk telefon, saç kurutma makinası, banyo malzemeleri, 80 kanallı TV, elektronik kasa ve mini bar ile donatılmıştır. Her odadan internet
erişimi imkanı vardır.

3 odalı lüks dairede termal banyo ve barbekü ile rahat bir şekilde dinlenebilir, denizi izleyebilmek için odanızdan ayrılmaya gerek duymazsınız.

Geniş Fitness Alanında 10X15 m. ebatlarında yüzme havuzu, hidro masaj duvarı, 6 adet hidro masaj koltuğu, tramplen ve Luna Şelalesi bulunur.

4*Black Sea
Modern stilin en iyilerinden, ev konforunda ve makul fiyatlarıyla BLACK SEA OTEL, Modern uygarlığın tüm zevklerini barındıran yegane otellerden biridir. Odessa’nın kültürel, politik ve iş yaşamının merkezinde, 216 odasıyla tarihi mekanda konumlanmıştır. Otelimiz; tren istasyonu, opera binası ve eğlence

mekanlarına yakındır.

Pushkinskaya Caddesi otelin hemen yanından geçerek Primorsky Bulvarına ve ünlü Potyomkin Merdivenleri’ne ulaşır.

İş Merkezimizde tren bileti, tiyatro bileti ve seçkin havayollarının biletlerini bulma olanağınız vardır.

1 güzellik salonu, 1 fitness salonu, 1 yüzme havuzu, solaryum ve sauna ile servis veren otelimizde DHL aracılığıyla yazışmalarınızı iletebilir, döviz bozdurabilirsiniz.

Otelimizde Visa ve American Express kredi kartları geçerlidir. 1 restoranı, 1 gece klübü, 1 casinosu, 1 adet bilardo masasının da yer aldığı barı ve kusursuz güvenliği ile hizmet verir.

Otelimizden unutulmaz izlenimlerle ayrılacağınızdan ve düzenli müşterilerimizden olacağınızdan eminiz.

RESTORANLAR

STEAK HOUSE
KLARABARA
KHUTOROK

DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

  • Ukrayna’da genellikle oteller turistlerin pasaportunu otele giriş yapılan gün alarak seyahat sonunda geri verirler. Bu süreç içerisinde kimlik olarak otelin kartı veya anahtarının kullanılması önerilir. Herhangibir kontrol sırasında bu kartın veya anahtarın gösterilmesi yeterli olmaktadır.
  • Ukrayna’ya girişte yanınızda en fazla 1000$ nakit para sokabilirsiniz. Bunun üzerindeki 10.000$ kadar olan miktarı pasaport kontrolünden sonra yeralan gümrük formlarına yazıp onaylatmanız gerekmektedir. 10.000$ üzerindeki miktar banka aracılığı ile ülkeye sokulabilir.
  • Pasaport ve vizeler Ukrrayna’ya girişte ciddi bir şekilde incelenir. Turistik vize ile giriş yapıp iş için geldiğini söyleyenlerin giriş yapması olanaksızdır. Dolayısıyla amacınıza Uygun vize ile girmek ve bunu girişteki formlara yazmak ve görevliye bunu doğru şekilde açıklamak gerekmektedir. Özellikle münferit seyahatlerde otel rezervasyonunun yapıldığını belirten “voucher” Ukrayna’ya girişte ibraz edilmelidir.
  • Özellikle haftasonları ve bayramlarda normal alkol seviyesini aşmış kişilerden uzak durmakta fayda vardır. Geceleri karanlık ve sakin park ve küçük sokaklara girilmemesi önerilir.
  • Para bozdurulması konusunda döviz bürosu ve banka gibi resmi kuruluşların kullanılması sahte para ve kur farkı gibi sorunları ortadan kaldırır.
  • Kredi kartlarının kullanılması tavsiye edilmez. Ancak birçok uluslararası markanın satıldığı mağazalarda sizin önünüzde işlem yapılması kaydıyla kullanılabilir.
  • Ukrayna’dan satın alınan ve yapım tarihi 50 yıldan fazla olan her türlü eşyanın Ukrayna dışına çıkarılması için Ukrayna Kültür Bakanlığı’ndan yazılı izin alınması gerekmektedir. Yapım yılı 100 yılı aşan her türlü eşyanın Ukrayna’dan çıkartılması yasaklanmıştır.

İlginizi Çekebilecekler:


Ozge Tur
Ozge Tur