Facebook'ta Paylas!
KPD-01 Kapadokya
Detayli bilgi icin sayfanin en alt kisminda bulunan Bilgi Formu'muzu doldurabilirsiniz.

Ürgüp, Göreme, Avanos, Uçhisar, Ihlara, Göreme Açık Hava Müzesi, Çanak Çömlek Atölyeleri, Onix Taş Atölyeleri, Şarap Mahsenleri

Program
1.GÜN İSTANBUL-KAPADOKYA

Siz değerli misafirlerimiz ile birlikte acente yetkilileri ve rehber eşliğinde belirtilen yerde ve saatte hareket.

2.GÜN KAPADOKYA -GÖREME
Serbest Kahvaltı molasının ardından Göreme açık alan Müzesine hareket, Göreme açık alan müzesi Derbent, derbent vadisi,çavuşin kilisesi i, Uç hisar kalesi eteğinde fotoğraf molası. Öğlen yemeği (bindallı restoran acık büfe) Güvercinlik vadisi, Avanos Onix Taş Atölyeleri, Avanos çömlek atölyeleri üç güzeller, otele hareket. yerleşme serbest zaman konaklama otelde,

3.GÜN AVANOS
Sabah otelde alınan kahvaltı molası ardından hareket, Panoramik Ürgüp gezisi, asmalı konakta fotoğraf molası (ücretli), Turasan şarap mahzeni, alışveriş molası, öğlen yemeği için Avanos’sa hareket. Sarıkaya restorantta öğlen yemeği Ardından, Kaymaklı yer altı şehrine hareket. kaymaklı gezisi ve ıhlara Vadisine Hareket. Ihlara gezisi Aksaraysa hareket, 20 dakika molanın ardından Tuz gölünde fotoğraf molası ve İstanbul’a hareket. Yolda alınan molaların ve serbest akşam yemeğinin ardından Bir başka Özge Tur organizasyonunda buluşmak üzere turumuzu noktalıyoruz.

KAPADOKYA: Erozyonun oluşturduğu Peri Bacaları ve muhteşem görüntüleri ile herkesi büyüleyen vadileri, insanların inanç uğruna oyarak inşa ettikleri ve günümüze kadar canlılığını koruyabilmiş freskleriyle kaya kiliseleri, canlarını kurtarabilmek amacıyla yerin metrelerce altını kimi zaman sekiz kat oyarak yeraltı yerleşim yerleri bugünkü Kapodokyayı meydana getirmiştir. İnsan ve doğanın el ele vermesi ile dünyanın harikalarından biri ortaya çıkarılmıştır.

GÖREME: Nevşehir’e 10 km. uzaklıkta bulunan Göreme kasabası Nevşehir-Ürgüp-Avanos üçgeni arasındaki etrafı vadilerle çevrili olan bölgede yer alır. “Korama, Matiana, Maccan ve Avcılar” Göreme’nin eski adlarıdır. Göreme ile ilgili 6. yüzyıla ait bir belgede ilk olarak “Korama” adına rastlanılmıştır. Bu belgede, Hieron adındaki bir azizin 3. yüzyıl sonlarında Korama’da doğduğu, Malatya’da 30 arkadaşı ile birlikte şehit olduğu ve elinin kesilerek annesine yollandığı ve Korama’ya getirildiğinden bahsedilmektedir. Aziz Hieron’un, Göreme Açık Hava Müzesi’ndeki Tokalı Kilise’de bir freski de bulunmaktadır.

AVANOS: Antik çağlardaki ismi Hallys olan Kızılırmak nehrinin her iki tarafında kurulmuş olan Avanos, Kapadokya’nın turizm merkezlerinden biri olmuştur. Nevşehir’in 18 km. doğusunda yer alan bu şirin ilçe, Hititler döneminde, kimi tarihçilere göre ise “Zu-Winasa, kimilerine göre ise de “Nen assa” adını aldığını söylerler.Avanos, çanak-çömlek yapımcılığı ile ün kazanmıştır. Bölgede, antik çağlardan beri var olan çanak-çömlek yapımcılığı Avanos halkına miras kalmıştır.Uçhisar, Kapadokya’nın en yüksek yerleşim yerlerden birisi dir. Nüfüs 3000 civarındadır. Geçimkaynak, tarım ve son 25 yıllar turizmdir. Yöreyi Uçhisar Kalesinden seyredebilirsiniz. Kalenin bir tarafı uçurum olduğu için ismi Uç Hisar olarak anılmaktadır. Kalesiyle ünlü olan Uçhisarda zamanında hristiyanların yaşadığı bilinmektedir. Kale içinde bilinmeyen gizli yollarla saklanma amaçlı kullanılmıştır. Kalenin en üstünde 3 tane mezar bulunmaktadır. Yine kayalar olyularak oluşturulmuş mezarlardır bunlar. Boyut olarak küçük olduğu için ve kale içindeki geçitlerin küçüklüğünden dolayı bir efsaneye göre cücelerin yaşadığı bir yer denilmektedir.

UÇHİSAR:Kapadokya’nın en yüksek yerleşim yerlerden birisi dir. Nüfüs 3000 civarındadır. Geçimkaynak, tarım ve son 25yıllar turizmdir. Yöreyi Uçhisar Kalesinden seyredebilirsiniz. Kalenin bir tarafı uçurum olduğu için ismi Uç Hisar olarak anılmaktadır. Kalesiyle ünlü olan Uçhisarda zamanında hristiyanların yaşadığı bilinmektedir. Kale içinde bilinmeyen gizli yollarla saklanma amaçlı kullanılmıştır. Kalenin en üstünde 3 tane mezar bulunmaktadır. Yine kayalar olyularak oluşturulmuş mezarlardır bunlar. Boyut olarak küçük olduğu için ve kale içindeki geçitlerin küçüklüğünden dolayı bir efsaneye göre cücelerin yaşadığı bir yer denilmektedir.

İlginizi Çekebilecekler:


Ozge Tur
Ozge Tur