Facebook'ta Paylas!
KPD-02 Kapadokya
Detayli bilgi icin sayfanin en alt kisminda bulunan Bilgi Formu'muzu doldurabilirsiniz.
Ürgüp, Göreme, Avanos, Uçhisar, Ihlara, Göreme Açık Alan Müzesi, Çanak-Çömlek Atölyeleri, Şarap Mahzenleri, Onix Taş Atölyeleri

Program
1.GÜN İSTANBUL-KAPADOKYA
Siz değerli misafirlerimizle Özge Turizm yetklisi ile belirtilen saattte ve yerde buluşma.Ankara Kırşehir üzerinden Aksaray dogru gece yolculuğu eşliğinde hareket.

2.GÜN KAPADOKYA-IHLARA-AVANOS

Serbest Kahvaltı molasının ardından Ihlara ya hareket.Ihlar gezisi Ağaç Altı Kilisesi ,Karanlık Kilise gezileri ardından Kaymaklı Yeraltı Şehrine Hareket Kaymaklı Yeraltı Şehri Gezisi ardından Avanos’a hareket, Size özel Ünlü Çömlek kebabıyla meşhur Avanos Bölgesindeki restoranda Öğlen Yemeği Ardından Güraylar Çömlek Atölyesi, Otele hareket yerleşme Serbest zaman.Saat: 17_00 de Saat 18_00 sıralarında Derbent vadisinde güneş batışı ile Şarap ikramı ve Fotoğraf molası otele dönüş akşam yemeği, Geceleme otelde.

3.GÜN GÖREME-UÇ HİSAR-ÜRGÜP

Sabah kahvaltının ardından Lobide Buluşma Göreme Açık Alan Müzesine hareket, Göreme Açık Alan Müzesi (Çarıklı, Senjoan, Yılanlı Kiliseleri) Derbent, Zelve Vadileri,Uç Hisar Kalesi fotoğraf molası. Öğlen yemeği Güvercinlik vadisi )Avanos Onix Taş Atölyeleri(Turkuaz) Avanos Halı Atölyeleri (Sentez) sonrası Ürgüp’e hareket. Üç güzellerde fotoğraf molası,Asmalı Konak gezisi ardından otele hareket yemek serbest Zaman Geceleme otelde.

4.GÜN HACIBEKTAŞ-DELİKLİTAŞ-İSTANBUL

Sabah otelde alınan sabah kahvaltısının ardından otelden ayrılış HacıBektaş’a hareket Hacı Bektaşi Veli müzesi gezisi Sema gösterisi, serbest öğlen yemeği Sonrası Delikli Taş ,İstanbul a hareket. Akşam saatlerinde İstanbul’a Varış Bir başka Özge Tur organizasyonunda buluşmak üzere turumuzu noktalıyoruz.

HERŞEY DAHİL GEZİ FİYATIMIZ

GEZİ FİYATIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLER

-403 Otobüsler ile ulaşım
-Deneyimli rehberler eşliğinde tüm çevre gezileri
-Belirtilen otelde 2 gece 3 gün Y.P konaklama
-1 öğlen akşam yemeği
-2 gün sabah, öğlen, yemeği, Akşam 3 günkü sabah ve öğlen yemeği
-3 lü ve 4 lü odalarda konaklama
-Seyahat sağlık sigortası
-4 Öğretmen free
-Müze ören yeri giriş ücretleri

GEZİ FİYATIMIZA DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER

-Şahsi Harcamalar.
-Özel eğlenceler
-Veli müze ören giriş ücretleri

Not: Gezi yerleri sabit kalmak kaydıyla REHBER sıralamada değişiklik yapılabilir.

KAPADOKYA: Erozyonun oluşturduğu Peri Bacaları ve inanılmaz görüntüleri ile herkesi büyüleyen vadileri, insanların inanç uğruna oyarak inşa ettikleri ve günümüze kadar canlılığını koruyabilmiş freskleriyle kaya kiliseleri, canlarını kurtarabilmek amacıyla yerin metrelerce altını -kimi zaman sekiz kat- oyarak yeraltı yerleşim yerleri bugünkü Kapadokya’yı meydana getirir. İnsan ve doğa el ele vermiş ve dünyanın harikalarından birini ortaya çıkarmıştır. Kapadokya

IHLARA: Aksaray’a 40 km., Nevşehir’e ise 100 km. uzaklıkta bulunur. Ihlara (Peristrema) Vadisi, Aksaray ili sınırları içerisinde kalmaktadır. Hemen yakınlarında bulunan ve eski bir volkan olan Hasan dağı’ndan çıkan bazalt ve andezit yoğunluklu lavların soğumasıyla ortaya çıkan çatlaklar ve çökmeler sonucunda, yine Hasan ve yanındaki Melendiz Dağlarından çıkan Melendiz çayının bu çatlaklarda kendine bir yatak oluşturarak derinleştirmesi neticesinde ortaya çıkmış bir kanyondur.Yaz dönemlerinde, genellikle, bir doğa ve yürüyüş alanı olarak bilinir.Ihlara Vadisinde Ağa çaltı, Pürenliseki, Sümbüllü, Yılanlı, Kokar kiliseler vardır.

AVANOS:
Antik çağlardaki ismi Hallys olan Kızılırmak nehrinin her iki tarafında kurulmuş olan Avanos, Kapadokya’nın turizm merkezlerinden biri olmuştur. Nevşehir’in 18 km. doğusunda yer alan bu şirin ilçe, Hititler döneminde, kimi tarihçilere göre ise “Zu-Winasa, kimilerine göre ise de “Nen assa” adını aldığını söylerler.Avanos, çanak-çömlek yapımcılığı ile ün kazanmıştır. Bölgede, antik çağlardan beri var olan çanak-çömlek yapımcılığı Avanos halkına miras kalmıştır.

GÖREME:
Nevşehir’e 10 km. uzaklıkta bulunan Göreme kasabası Nevşehir-Ürgüp-Avanos üçgeni arasındaki etrafı vadilerle çevrili olan bölgede yer alır. “Korama, Matiana, Maccan ve Avcılar” Göreme’nin eski adlarıdır. Göreme ile ilgili 6. yüzyıla ait bir belgede ilk olarak “Korama” adına rastlanılmıştır. Bu belgede, Hieron adındaki bir azizin 3. yüzyıl sonlarında Korama’da doğduğu, Malatya’da 30 arkadaşı ile birlikte şehit olduğu ve elinin kesilerek annesine yollandığı ve Korama’ya getirildiğinden bahsedilmektedir. Aziz Hieron’un, Göreme Açık Hava Müzesi’ndeki Tokalı Kilise’de bir freski de bulunmaktadır

UÇ HİSAR:
Nevşehir’e 7 km. uzaklık mesafesi vardır. Uçhisar kasabası, merkezdeki bölgenin en yüksek kaya kütlesinin içine ve çevresine oyulmuş olan kilise, manastır ve sayısız kaya evleriyle ünlüdür. Ve akıllarda kalmaktadır.”Kale” adı verilen bu kaya kütlesinin üstüne çıkıldığında, Avanos’a kadar olan bütün vadi ayaklarınızın altındadır

ÜRGÜP:
Nevşehir’in 20 km. doğusunda kalmaktadır. Ürgüp ilçesi, Kapadokya’nın en önemli turizm merkezlerindendir. Çok sayıda isme sahip olan Ürgüp, Osiana, Hagios Prokopios, Başhisar, Burgut Kalesi gibi isimlerle anılmış, C Ürgüp ve çevresindeki bilinen ilk yerleşim, antik adı Tomissos olan Damsa Çayı’nın doğusundaki Avla Dağı eteklerinde kalmaktadır. Roma dönemine ait kaya mezarları da önemli yer tutmaktadır. Bizans döneminde de önemli bir dini merkez olan Ürgüp, çevresinde bulunan yerleşim yerlerindeki ve vadilerdeki kilise ve manastırların piskoposluk merkezi konumundadır.

HACIBEKTAŞ:
Nevşehir’e 46 km. mesafesi bulunmaktadır. Hacıbektaş, Kırşehir yolu üzerindedir. Nevşehir’in ilçelerinden Hacıbektaş’ın eski ismi Sulucakarahöyük’tür. Kapadokya’daki din turizminin bir başka çeşidini de , bu defa Hıristiyanlığı değil, Müslümanlığı ilgilendiren yönü vardır bu küçük ilçenin. Adından da anlaşılacağı üzere, Hacı Bektaş Veli’nin dergâhının bulunduğu yer olması nedeniyle, Sulucakarahöyük olan adı Hacıbektaş’a çevrilmiştir. Yüksek bir platoda bulunmaktadır., Hacıbektaş’taki eskilere dayanan bir çağ oluşturmuştur. Her yıl 16-18 Ağustos tarihleri arasında düzenlenen Hacıbektaş Alevi şenliklerinde, bu taştan çeşitli hediyelik eşyalar yapılarak satılmaktadır. Bu şenlikler oldukça ilgi görmekte ülkenin her yerinden gelen Aleviler, çeşitli sanatsal etkinliklere festivale katılmaktadır.

İlginizi Çekebilecekler:


Ozge Tur
Ozge Tur