Facebook'ta Paylas!
Ankara Atamızı Ziyaret
Detayli bilgi icin sayfanin en alt kisminda bulunan Bilgi Formu'muzu doldurabilirsiniz.

ATAMIZI ZİYARET

Anıtkabir, Pembe Köşk, Yeni Meclis Binası, Feza Gürsey Bilim Merkezi, Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Atatürkün Evi

Program

1.GÜN İSTANBUL- ANKARA
24:00 de okul bahçesinde toplanma ve şirket yetkilileri ve rehberler eşliğinde Ankara’ya hareket. Saat 03:00 sıralarında Bolu’da 25 dakikalık ihtiyaç molası verdikten sonra gece yolculuğu eşliğinde Ankara’ya hareket.

2.GÜN İSTANBUL- ANKARA
Sabah 08.30 sıralarında ana jet üssünde alınan tabak kahvaltısı sonrası Saat 09_00 sıralarında 4. ANA JET ÜS GEZİSİ, BRİFİNG GÖSTERİSİ, FİLO VE AMBARLARIN GEZİLMESİ ardından 11_00 sıralarında ANKARA’ya hareket. ANITKABİR’E HAREKET. ASLANLI YOL, ATATÜRK MÜZELERİ gezileri ardından 12:00 Grup olarak (Mozoleye çiçek koyma ve saygı duruşu) ANITKABİR GEZİSİ, KURTULUŞ SAVAŞI MÜZESİ gezilmesi BÖLGEDE ÖĞLEN YEMEĞİ, ADOLU MEDENİYETLERİ MÜZESİ ile başlıyoruz. ESKİ MECLİS BİNASI, 18_00 FEZA GÜRSEY BİLİM MERKEZİ. 19 :30 sıralarında otele hareket odalara yerleşme akşam yemeği ve konaklama otelde

3.GÜN ANKARA – İSTANBUL
Saat 07_00 uyandırma 07_30’de kahvaltı, saat 08:00’da otobüste toplanma, 09.15 ANITKABİRE hareket Törene katılma 10_30 sıralarında toplanma ve T.B.M.M ye hareket Saat 11_30 te TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ ziyareti, ÇANKAYA ATATÜRK KÖŞKÜ Orana hareket 13_00 sıralarında HACI BEY restoranda Öğlen yemeği (ÇORBA, SALATA, İSKENDER,1 MEŞRUBAT) PEMBE KÖŞk gezisi ardından 14.30 sıralarında BEYPAZARIN’A hareket 16_30 sıralarında olan Beypazarı’mıza geliyoruz. Hıdırlık Tepesi’nden etrafı temaşa edip 3000 eski evin bulunduğu eski kenti keşfetmeye çıkıyoruz. Kurşunlu Camii, İncirli Cami’yi Gümüşçüler Çarşısında Telkari takılardan, Suluhan’da havuç lokumuna kadar yöresel ürünler, zanaatkârlar, konaklar, Alaattin sokağı ve canlılık başımızı döndürüyor.Müze haline getirilmiş ve eski kent yaşamının parçalarını taşıyan Etnografya Müzemizi gezip Çeşmeli Konak,Taş Mektep gibi restoran haline getirilmiş işletmelerde ‘’ İnce takım,, diye adlandırılan yöresel yemekler ve özellikle tarhana çorbası, yaprak sarma, güveç ve 80 katlı ev baklavasından oluşan akşam yemeğimizin ardın otobüsle toplanma ve hareket. BOLU’DA 25 dakikalık mola ardından İstanbul’a hareket. Akşam saat 24.00 sıralarında yeni bir ÖZGE TURİZM organizasyonunda buluşmak üzere okul bahçesinde turumuzu noktalıyoruz.

GEZİ FİYATIMIZA DAHİL OLANLAR
-403 Otobüsler ile ulaşım
-Deneyimli rehberler eşliğinde tüm çevre gezileri
-Belirtilen otelde 1 gece 2 gün Y.P konaklama
-1 gün sabah, öğlen akşam yemeği
-2 gün sabah, öğlen, yemeği
-Otobüsteki ikramlar
-3 lü ve 4 lü odalarda konaklama
-Feza Gürsoy bilim merkezi ve Atatürk’ün evi giriş ücretsiz
-Seyahat sağlık sigortası
-Müze ören yeri giriş ücretleri (öğrenci ve öğretmen pasoları yanlarında olmak şartıyla)

GEZİ FİYATIMIZA DAHİL OLMAYANLAR
-Tüm ekstralar
-Veli müze ören giriş ücretleri
-Dönüş Yolundaki ve yol güzergâhındaki yemekler
-Acente Turu gerçekleştirmek kaydıyla sıralamada değişiklik yapabilir

NOT: Yukarıda altı çizgili ve kırmızı ile işaretlenmiş saatler randevulu saatler olduğu için verilen sürelere sadık kalınması ve zamanında toplanılması gerekmektedir. Göstermiş olduğunuz özene teşekkür ederiz. Gezi yerleri sabit kalmak kaydıyla REHBER sıralamada değişiklik yapılabilir.

ANKARA: İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Türkiye Cumhuriyetinin başkenti Ankara, doğuda Kırşehir ve Kırıkkale; batıda Eskişehir; kuzeyde Çankırı; kuzeybatıda Bolu ve güneyde Konya ve Aksaray illeri ile çevrilidir. Ankara, Orta Anadolu’nun kuzeybatısında bulunan Kızılırmak ve Sakarya nehirlerinin kollarının oluşturduğu ovalarla kaplı bir bölgedir. Güneyinde Tuz Gölü havzası ile Cihanbeyli Yaylası bu platoyu tamamlamaktadır. Bu bölgede orman alanları ile step ve bozkır alanlarının çevresi plato üzerinde yükselen dağlarla çevrilidir.

ANITKABİR: 9 yılda tamamlanan Anıtkabir’in takribi ağırlığı 150 bin ton olarak hesaplandı. Atatürk’ün kabrinin Anıttepe’ye yaptırılmasını ilk olarak Aydın Milletvekili Mithat Aydın önerdi. Ankara Aslanlı yoldaki 24 arslan heykeli “24 oğuz boyunu”, aslanların çift olması “birlik ve bütünlüğü”, kedi gibi yatar pozisyonda olmaları ise “barışseverliği” temsil ediyor. Aslanlı yolun taşları, Ata’nın huzuruna çıkanların “başının öne eğik” olması için 5 santimlik çim boşluğu bırakılarak döşenmiş.
Türk milletinin kalbinin attığı yer olan Anıtkabir, bilinen siluetinin yanı sıra bilinmeyen bir çok gerçeği de 50 yıldır derinliklerinde saklıyor. Yapımı 9 yılda tamamlanan yaklaşık 150 bin ton ağırlığındaki Anıtkabir, heykellerinden süslemelerine, kulelerinden kabartmalarına kadar pek çok özel anlamlarla yüklü…

PEMBE KÖŞK:Çankaya Köşkü, Müze Köşk’ün hemen sağ tarafında ve onun bittiği yerde başlayan sütunlu, pembe tarihi bir yapıdır.Yapımına 1931 yılında başlanılan ve ilk yıllarda Yeni Köşk olarak da adlandırılan Çankaya Köşkü 1932 yılı Ekim ayında tamamlandı.Pembe Köşk’ün üç cephesi de Ankara taşı ile çevrilidir. Alt katı bodrum ve genişçe bir teras üzerine iki kat olarak inşa edilen Çankaya Köşkü’nün birinci katı, çalışma ve misafirlerin kabulleri, üst katı ise ikametgah için düzenlenmiştir. Çankaya Köşkü’nün çalışma ve kabul salonlarının bulunduğu birinci katına, binanın her dört cephesindeki kapılarla da giriş yapılabilmektedir.Türk Bayrağı’nın dalgalandığı büyük gönder, Köşk’ün sağ ön tarafında ve Gül Bahçesinin duvarlarının başladığı köşededir. Çankaya Köşkü’nün günlük kullanım kapısı, 19 taş basamaklıdır. Terasında köşeli küçük havuz ile bir çiçek bölümü vardır. Yabancı Devlet Başkanları’nın Köşk’ü ziyaretlerinde ise, ön cephedeki geniş merdivenler ile aynalı salonun terasa açılan kapısı kullanılmaktadır.

İlginizi Çekebilecekler:


Ozge Tur
Ozge Tur