Facebook'ta Paylas!
Kurban Bayramı Makedonya Turu
Detayli bilgi icin sayfanin en alt kisminda bulunan Bilgi Formu'muzu doldurabilirsiniz.

KURBAN BAYRAMI MAKEDONYA

26 Kasım – 29 Kasım 2009 / 3 Gece – 4 Gün

1.GÜN : 26KASIM İSTANBUL – ÜSKÜP    80-Dk.

Sabah saat 13.30 da Sabiha Havalimanı dış hatlar katında Özge Tur Kontuarı önünde buluşma.
Bilet ve Pasaport işlemleri sonrası AİRLİFT havayolları uçağı ile saat 15.30’de ÜSKÜP’e hareket.
Yerel saat ile saat 16.00 de ÜSKÜP Petrovec Hava Limanı’na varış. Gümrük geçişi sonrası

Otobüsler ile ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlı’nın doğum yeri olan Üsküp’e varıyoruz ve kent merkezinde Vardar Nehri’nin kıyısında bulunan bir gece konaklayacağımız 4* Continental Oteli’ne yerleşiyoruz.

Kısa bir molanın ardından otelden yaya olarak ayrılıyoruz. Vardar nehrinin kıyısından ve nehrin öteki tarafında bulunan Türk ve Yahudi mahallelerini seyrederek yürüyoruz. Bu yürüyüşümüzde Makedonya Meydanı’nı, Osmanlı Köprüsü’nü ve Davut Paşa Hamamı’nı dışarıdan göreceğiz. Ardından Türk çarşısı’na gidiyor ve Türk Çarşısı’ndaki tarihi eserleri görmeye başlıyoruz. Üsküp Kalesi’nin hemen yanında bulunan 16. yy inşa edilmiş Sv. Spas klisesi’ni ve içindeki Makedon ahşap oyma işçiliğinin şaheseri sayılan ikonası görüyoruz. Manastır binasının içinde yer alan Makedon halk kahramanı Goçe Delçev’in mezarını ve Makedon Tarihi müzesi’ni de geziyoruz. Göreceğimiz bir diğer yapı olan ve eski Türk Çarşısı içinde yer alan ve 1550 tarihli Kurşumlu Han günümüzde Güzel Sanatlar Akademisi olarak kullanılıyor. Osmanlı döneminde 17 Han binası inşa edilmiş olan Üsküp ‘te günümüzde 3 han binası kalmıştır.15.yy’ın 2 yarısında inşa edilmiş Sulu Han ve Kapan Hanı’nı ziyaretlerin ardından Üsküp’ün sembol eserlerinden biri olan ve 16. yüzyılda inşa edilmiş saat kulesi’ni, 14. yüzyılda yapılmış erken dönem camilerimizden Sultan Murat Camii ‘ni ve yine aynı yüzyıldan kalma İsa Bey Camii’ni ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerimizin ardından Türk çarşısı’nda alışveriş için bir saat serbest zaman alıyoruz. Şuşka biberi, ustrumca yer fıstığı, çarıklar alabileceklerimiz arasında yer alıyor. Alışverişin ardından otelimize dönüyoruz..Akşam yemeği ve Konaklama.

2.GÜN: 27KASIM ÜSKÜP – KALKANDELEN – GOSTİVAR – OHRİD 255-Km.

Sabah kahvaltısının ardından saat 08:00’de otelden ayrılıyoruz hareket ediyor ve bir saat sonra Kalkandelen şehrine varıyoruz. Kalkandelen ‘de Kanuni’nin vezirlerinden Sersem Ali Baba tarafından 16. yüzyılda kurulan Bektaşi Harabati Baba Tekkesi’ni ziyaret ediyoruz. Ziyaretimizin ardından Gostivar a hareket, Vardar nehrinin kaynağı ziyareti, panoramik sehir turu. Kalkandelen-Gostivar üzerinden Ohrid’e devam etmekte öğlen saatlerinde Ohri gölü kıyısındaki 2 gece konaklayacağımız 4* Drim Otele varıyor ve ardından odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve Konaklama.

3.GÜN: 28KASIM OHRİD – SV NAUM 150-Km

Sabah kahvaltısının ardından saat 08:00’de otelden ayrılıyoruz hareket ediyor ve Ohrid sehir turuna basliyoruz. azizlerinden biri olan Sv Naum Manastırı ve kilisesini ziyaret ediyoruz. Kilisenin içindeki freskler .Yarım saatlik bir yolculuktan sonra Ohri’ye gidiyor ve yürüyüş olarak yapacağımız şehir turumuza başlıyoruz. Göreceğimiz yerler arasında Bizans döneminin en önemli kilisesi Sv Panteleymon ardından da günümüzde hala konserler için kullanılan Aya Sofya Kilisesi ve Roma döneminden kalma anfi tiyatro bulunmaktadır. Ziyaretlerin ardından dünyaca ünlü “Ohri İncisi”nin yapıldığı atölyeyi görüyor ve alışveriş imkanı buluyoruz. Alisverisin ardından tekneyle göl gezintisine çıkıyoruz. Saat 19.30’da otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama.

4.GÜN:29KASIM  RESNE – MANASTIR – USKUP – ISTANBUL   217-Km.

Sabah kahvaltısının ardından saat 07:00 ‘da otelden hareket ediyoruz. Kahvaltinin ardindan yarım saatlik bir seyahatten sonra Resne’ye gidiyor ve ittihat ve terakki’nin en önemli 3 simasından biri olan Resneli Niyazi’nin sarayını ziyaret ediyoruz  15 dakikalık bir yolculuktan sonra hürriyetin ilan edildiği manastıra varıyoruz. Makedonya mahalli yemeklerini alacağımız Plaza restoranda öğle yemeği alacağız. Öğle yemeğinin ardından 19.yy ‘da dikilmiş saat kulesini, Osmanlıların bıraktığı izlerden biri olan 16. yy yapımı olan Yeni Camii, 18.yy ‘da yapılmış olan ve Fransisken rahipleri tarafından idare edilen manastır Katolik katedralını ziyaret ve Atatürk’ün mezun olduğu Askeri idadi’yi ve. Atatürk müzesini ziyaret ediyoruz. Üsküp havaalanina transfer. Saat 18.00 da Istanbula Airlift Hava Yolari tarifeli ucusla hareket. Istanbula 20.15 te varis.

Fiyatları

İki ve üç kişilik odada kişi başı  : 430€

Tek kişilik oda  : 480€

3-12 Yaş : 330€ (iki yetişkin yanında konaklama)

FIYATA DAHIL OLAN HİZMETLER;

LFM ile Sabiha – Üsküp – Sabiha Gidiş – Dönüş Ekonomi Sınıfsı Uçak Bileti + Havalimanı Vergileri.

2 Gece STRUGA 4*DRIM Otel’de Yarım Pansiyon Konaklama,

1 Gece ÜSKÜP 4*CONTİNANTAL Otel’de Yarım Pansiyon Konaklama,

Havalimanı-Otel – Havalimanı Transferleri,
Program Dâhilindeki Tüm Taşıma Hizmetleri,

İstanbul Çıkışlı Türkçe ve Yerel Rehberlik Hizmeti,

Zorunlu Seyahat ve Sağlık Sigortası,

FIYATA DAHIL OLMAYAN HİZMETLER;

Öğlen Yemekleri, Otel ekstralarınız, 20 kilodan fazla bagaj ücreti,

Özel mekânlar, müzeler, kutsal mekânlar giriş ücretleri.

Yurtdışı çıkış vergisi 15 YTL (7 yaşından Küçükler MUAF)

İlginizi Çekebilecekler:


Ozge Tur
Ozge Tur